Varane: Zidane mi při zranění poskytl důležitou podporu!

Čas 14. 10. 2013, 17:42 | Autor redakce | Zdrojgoal.com
Varane
Varane

Mladý obránce Realu Madrid poskytl obsáhlý rozhovor pro goal.com. V něm shrnul jak mu po celou dobu rekonvalescence pomohla právě francouzská legenda. A to jak fyzicky, tak psychicky. Zinedine Zidane je pro Raphaëla Varaneho velmi důležitý. Byl to přeci on, kdo jej objevil a díky němu je Varane ve španělském velkoklubu.

„Ze začátku to bylo jako běžné zranění. Odmítl jsem, že je to něco vážného. Později, když jsem byl po diagnóze, tak to pro mně byla těžká rána. Vždyť to bylo moje první vážné zranění, pomyslel jsem si. Zizou mi byl důležitou oporou. Vždy mě dokázal uklidnit,“ vysvětloval Raphaël. 

Talentovaný hráč se také rozpovídal o tom, jak se rychle dostal z Lens do základní sestavy Realu Madrid: „Je pravda, že se někdy na pět minut zastavím a řeknu si, že to je šílené. A taky to, že vše půjde samo a rychle. Přesně v ten okamžik musím být pokorný a držet se nohama na zemi, nesmím si to moc připouštět. Musím se hlavně hodně soustředit, a to dělám.“

Rodina je pro Raphaëla velmi důležitá. Co říká na to, že ho Mourinho koupil z Lens? „První myšlenka byla, že nebudu hrát. Pak ale Mourinho změnil svůj názor. Sám Mourinho mi řekl, že to pro mě bude dobré, hrát tady. Je tu nejvyšší úroveň.“

Hráč také řekl, kdo byl pro něho vzorem: „Bylo jich určitě hodně. Pokud mám ale jmenovat, tak to byl zejména Lillian Thuram. Miloval jsem jeho nadšení, odhodlání, touhu a bojovnost. Líbila se mi i jeho osobnost a charisma. Dokonce jsem četl i jeho knihu. On zkrátka může mladé lidi inspirovat. Bylo mi pět, když v roce 1998 dal dvě branky Chorvatsku. Byl to pro mě zážitek,“ dodal závěrem talentovaný obránce Realu Madrid.

Klíčová slova: varane, zranění

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (6 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!