Varane se zastal krajana Benzemy. Zaslouží si respekt

Čas 08. 10. 2013, 20:40 | Autor redakce | Zdrojas.com
Raphael Varane
Raphael Varane

Francouzský obránce Raphaël Varane dnes mluvil s novináři. Podle něho si je Karim Benzema dobře vědom toho, že ho fanoušci Realu Madrid nyní nemají v lásce. Varane také tvrdil, že si je jist tím, že se Karim zlepší.

„Fanoušci jsou teď na něho kritičtí, ale on plní cíle, které musí," zastal se mladý stoper svého klubového a reprezentačního kolegy. Karim Benzema je ovšem kritizován i fanoušky Francie za to, že poslední gól za svou zem vstřelil více než před rokem, přesněji v červnu 2012.

Raphaël Varane řekl ještě o Benzemovi: „Jsou časy, kdy se vám prostě nedaří tak, jak potřebujete. Vždy se z toho ale dostanete." To by určitě všichni uvítali. Nejvíce sám Karim. Pro útočníka je psychicky náročné, když se mu nedaří nebo nedává góly. Fanoušci by si to měli uvědomit a začít ho podporovat, časem se to určitě zlomí.

Rozhovor dále pokračoval, otázky se ale točili jen o Raphaëlovi a jeho návratu. Pro kouče francouzské reprezentace je to určitě také pozitivní zpráva. Varaneho ihned nominoval a slíbil mu odehrát kvalifikační utkání proti Austrálii a proti Finsku. 

V Madridu jsou také nadšení. Sám Raphaël řekl, že tvrdě pracuje na tom, aby se dostal do základní sestavy. Dále řekl: „Jsou chvíle, které jsou dobré, potom ty normální a pak i špatné. Pět měsíců bez fotbalu je hodně. Myslím, že mně tu berou vážně, ale jsem také hodně netrpělivý."

Na tiskové konferenci Francouzů také od Raphaëla zaznělo: „Teď jsem hrál dva zápasy hned po sobě, ale cítím se dobře. Noha je už také v pořádku. Jsem připraven na koloběh zápasů. Jistě si na to brzy zvyknu."

Jak se mu bude dařit? Budoucnost napoví...

Klíčová slova: varane, benzema

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (40 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!