Zidane bude sportovním ředitelem Realu a možná i asistentem Ancelottiho

Čas 26. 05. 2013, 14:11 | Autor thjuks | Zdrojas.com
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Zinedine Zidane se podle deníku AS vrátí do manažerského týmu Realu Madrid. Legendární francouzský fotbalista figuruje v plánech prezidenta Péreze.

16. června proběhnou prezidentské volby. Florentino Pérez v nich zřejmě nebude mít žádného konkurenta, takže je zřejmé, že obhájí svoji pozici prezidenta klubu.

A po odchodu Josého Mourinha má nastat několik změn. Do klubu se vrátí Zinedine Zidane, který by podle španělského tisku měl vystřídat Miguela Pardezu na postu sportovního ředitele.

Perdeza dělá v Realu sportovního ředitele už od roku 2009, kdy se Pérez vrátil do prezidentského křesla. O budoucí roli osmačtyřicetiletého bývalého fotbalisty Bílého baletu zatím v tisku nebyla řeč.

Ale o Zidanovi se píše hodně. Francouz působil v Realu v sezoně 2011/12 jako poradce prezidenta Péreze. Byl to právě on, kdo doporučil angažování Rafaëla Varana. V posledních měsících svého angažmá úzce spolupracoval s akademií Realu a pracoval na modernizaci tréninkového centra Valdebebas.

Po ukončení spolupráce s Realem se vrátil do Francie, kde získal certifikát trenéra. Na začátku letošního roku se stal spolumajitelem malého francouzského klubu FC Aveyron, který hraje čtvrtou nejvyšší ligu.

Nyní čeká Zidana opět mise v Realu Madrid. AS píše, že Francouz může konečně využít svůj trenérský certifikát. V případě angažování Carla Ancelottiho na post hlavního trenéra se Zidane může stát jeho asistentem. Oba muži se znají z Juventusu, ve kterém italský kouč v letech 1999-2001 působil.  

Klíčová slova: zidane, ancelotti

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!