Benzema slibuje: Góly přijdou!

Čas 18. 03. 2013, 12:12 | Autor Petric32 | Zdrojmarca.com
Karim Benzema
Karim Benzema

Karim Benzema momentálně nezažívá nejzářivější chvíle kariéry. V Madridu mu to moc nepadá, a proto se nyní těší na reprezentační zápasy s Gruzií a Španělskem, v nichž by chtěl svůj gólový motor a štěstí nastartovat. V rozhovoru pro pořad 'Telefoot' francouzské televizní stanice TF1 prohlásil, že góly dávat nezapomněl a že jistě brzy přijdou.

„V týmu jsou dva útočníci, kteří hrají v různých zápasech. Nenastupuju každý týden, ale fotbal hraju od toho, abych se zapojil do každého zápasu. Tak jako každý jiný jsem rád, když za zápas odehraju 90 minut. Pokud hraju 60 minut, dám gól, ale jen stěží se dotknu míče, pak domu nejedu šťastný,“ prozradil francouzský forvard.

Tvrdí ovšem, že jeho sebedůvěra není nalomena. „Nepochybuju o sobě a vím, že góly přijdou. Během kariéry vás zkrátka vždy potkají takovéto chvíle a já už se přes jednu dostal. Své nohy sice 'hledám', ale cítím se skvěle. Ve Francii vždy přichází kritika, ale vím, že to souvisí s mým stavem.“

V reprezentaci je jeho gólový přínos poslední doby ještě mizivější než v Realu Madrid, za což bývá sám kritizován, jak odhalil výše, ale ví, že dokud je na lavičce Deschamps, jeho místo v sestavě je chráněné. Gólové sucho by chtěl protrhnout už tento týden. „Není to nějaká zátěž nebo posedlost. Měl jsem nějaké horší chvíle, ale vždy vyhráváte i prohráváte jako tým. Pokud se tento týden neprosadím, což ovšem chci, ale vyhrajeme, budu šťastný.“

Vzhledem k jeho pověsti i zaměstnavateli po něm fanoušci francouzské reprezentace požadují lepší výkony než po jeho spoluhráčích. Benzema se v této sezoně v klubovém dresu prosadil doposud 15krát, přičemž síť rozvlní každých 183 minut. Pro srovnání - útočník Lyonu Bafétimbi Gomis se letos prosadil 17krát s gólovým příspěvkem každých 156 minut.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (45 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!