Deschamps: Francie Benzemu potřebuje; Varane je budoucnost

Čas 14. 03. 2013, 01:20 | Autor Petric32 | Zdrojrealmadrid.com
Raphael Varane
Raphael Varane

Trenér francouzské reprezentace Didier Deschamps Raphaëla Varana chválil nedávno při návštěvě Santiaga Bernabéua, kdy se s hráčem i osobně setkal, jenže mladý fotbalista mu v hlavě uvízl natolik, že se o něm rozpovídal znovu, tentokrát pro španělskou rádiovou stanici RMC.

„Varane je budoucnost národního týmu. Uvidíme, jestli to znamená zítra, za 6 měsíců nebo za rok,“ prohlásil neurčitě Deschamps s náznakem, že vše záleží na výkonech samotného hráče. Pokud ovšem bude hrát se stejným přehledem jako za klub a odpustí si několik chybek, může si stabilní místo a respekt vybudovat klidně již v rámci této reprezentační přestávky.

Opět se Deschamps vrátil k utkáním s Barcelonou a Manchesterem United, které mladíkovy schopnosti prověřily nejdůrazněji a v nichž přesto podal na svůj věk téměř nadlidský výkon. „Odehrál tři po sobě jdoucí a velmi důležité zápasy. Na začátku sezony příliš nehrál, ale od ledna (januára) hrál více a více, až se stal hráčem základní jedenáctky. V 19 letech to není zrovna typické, ale hodně to vypovídá o jeho kalibru.“

Za reprezentační áčko Varane ještě nehrál. V nominaci se objevil už na podzim, ovšem na hřiště se nedostal. Deschamps ho následně plánoval prozkoušet v únorovém přátelském zápase, ale Varane se v tu dobu nešťastně zranil. Přitom by si jistě zahrál. „Plánoval jsem dát mu na hřišti prostor,“ prozradil mj. bývalý kouč Marseille.

Na závěr promluvil reprezentační kouč o druhém francouzském zástupci v Realu Madrid Karimu Benzemovi. „Nepředpokládám, že si někdo myslí, že nemá nezbytnou úroveň pro to, aby hrál za národní tým. To by bylo nemyslitelné. Můžeme mluvit maximálně o gólovém období sucha. Potřebuje si získat zpět svou sebedůvěru, ale jedno je jisté - Francie Benzemu potřebuje.“

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!