Bude Casillas popáté v řadě nejlepším gólmanem světa?

Čas 19. 11. 2012, 22:23 | Autor Petric32 | Zdrojrealmadrid.com, marca.com
Iker Casillas
Iker Casillas

Iker Casillas ani pro letošní rok nechybí v nominaci na nejlepšího brankáře roku, chcete-li formálně v nominaci na FIFA/FIFPro World XI. Toto ocenění si odnesl už v letech 2008, 2009, 2010 a 2011 a letos se mu tak naskýtá možnost pátého triumfu v řadě. Protikandidáty mu budou Buffon, Čech, Neuer a Hart.

Casillas má i letos velmi dobrou výchozí pozici, vždyť se svým týmem ovládl s rekordními čísly La Ligu a navrch se španělskou reprezentací vyhrál EURO. O vítězi ovšem nerozhodnou statistiky (byť na ně bude brán velký zřetel), ale více než 45 000 volících fotbalistů po celém světě.

Casillas doufá, že brankářský post ve světové jedenáctce FIFA FIFPro obsadí již pátým rokem v řadě. Od roku 2008 totiž vládne nepřetržitě. Zda se mu to povede, se dozvíme 7. ledna 2013 spolu s vyhlášením prestižnější ankety Ballon d’Or. Všichni čtyři protikandidáti (Buffon, Čech, Neuer, Hart) však mají taktéž nemalé ambice. 

V následujících dnech budou postupně nominováni také obránci, záložníci a útočníci. Jen pro připomenutí, v loňském roce se nakonec do ideální jedenáctky dostali z Realu Madrid tito hráči: Casillas, Sergio Ramos, Xabi Alonso a Cristiano Ronaldo.

Nejlepší světová jedenáctka je vyhlašována Unií světových fotbalistů nepřetržitě už osmým rokem, až od roku 2009 ale ve spolupráci s FIFA. V této anketě se volí hráči do rozestavení 4-3-3.

FIFA/FIFPro World XI roku 2011

Casillas - Dani Alvés, Nemanja Vidić, Gerard Piqué, Sergio Ramos - Xabi Alonso, Xavi Hernández, Andrés Iniesta - Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Lionel Messi

Kdo z koho?

Předpokládané umístění brankářů podle redaktora

1. Casillas - měl fantastickou sezonu, vyhrál s týmem La Ligu a s reprezentací Španělska na letošním EURU dovršil historický mezinárodní hattrick. Vyhraje popáté v řadě.

2. Čech
- měl možná ještě fantastičtější sezonu, co se klubu týče, kde hlavně díky němu slavila Chelsea vítězství v Champions League, ovšem oproti vítěznému Casillasovi dokráčel s českou reprezentací 'jen' do čtvrtfinále. Ve světě navíc není vnímán tak osobitě, jako např. Casillas, o čemž svědčí i vynechání z užší 23členné nominace na Zlatý míč, kde je např. i Neuer. Co se ovšem mě osobně týče, objektivně a upřímně, dal bych to právě jemu.

3. Buffon
- s Juventusem dokázal něco neskutečného, když v italské Sérii A táhli neskutečnou šňůru bez prohry. Korunovací jeho výkonů byla účast ve finále EURA.

4. Neuer
- jeden z nejlepších gólmanů nastupující generace, ne-li vůbec ten nejlepší. Doplatí na to, že v sezoně neslavil žádný větší úspěch.

5. Hart
- velký Neuerův konkurent mezi mladými gólmany, vyhrál s Manchesterem City po dlouhých desítkách let ligový titul, Němec ho ovšem přebije individuálními výkony.
Klíčová slova: casillas, buffon, neuer, cech, hart, fifa, ocenění

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (49 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!