Pepe se stává nepostradatelným

Čas 01. 09. 2012, 01:22 | Autor Petric32 | Zdrojas.com
Pepe
Pepe

Když se Pepe vrátil z nemocnice po nepříjemném a bolestivém střetu s Ikerem Casillasem, lékaři mu doporučili týden klidu. To znamenalo vynechat úvodní zápas španělského Superpoháru na Nou Campu a 2. kolo La Ligy proti Getafe. Bez Pepeho to s týmem vypadalo opravdu špatně...

Jak se později ukázalo, Pepe se stal nepostradatelným. A to jak z motivačního, tak i z výkonnostního hlediska. Když bylo zřejmé, že v odvetě španělské Supercopy bude moci Pepe nastoupit, José Mourinho jásal. S Pepem se do týmu vrátil vítězný duch a do defenzivních řad pořádek. Dá se říct, že Pepe se pro Real Madrid stal nepostradatelným.

S Pepem v sestavě hrála obrana Realu o 10 výše, než bez něj. Jeho rychlost a čtení hry umožnily 'bílému baletu' tlačit na soupeře dále od brány a přinutit mimo jiné Messiho operovat hlouběji v poli, než by Argentinec uvítal. Dříve se Pepe v těchto zápasech dopoustěl zkratových incidentů, tentokrát však ukázal svou světlou stránku.

Když se Pepe vydával dopředu, vzadu ho zastoupili Sergio Ramos a Arbeloa. Pepe se v celém zápase proti Barceloně dopustil pouhých dvou faulů (přičemž po jednom z nich následovala hodně přísná žlutá karta po zákroku na Pedra). V zápase navíc došlo k souboji mezi Pepem a Messim, který mohl pro lídra Barcelony skončit poznámkou v bločku sudího Lahoze.

Když zápas skončil a šlo se na oslavy, byl Pepe tím nejeuforičtějším ze všech hráčů Realu. Když hráči mířili pro trofej na ochozy, objal Pepe Cuchi, dceru prezidenta Florentina Péreze a poté udělal to samé i se samotným bossem Realu Madrid. Po návratu na hrací plochu začal Pepe zpívat, tančit a dovádět, povětšinou ve společnosti svých nejlepších přátel v  týmu Cristiana Ronalda a Marcela.

„Pepe je úžasný. Spolu s ním jsme našli ztracenou sebedůvěru. On je klíčem pro úspěchy tohoto týmu. S Pepem je Real Madrid daleko silnější,“ zněly pochvalné reakce na adresu portugalského reprezentanta.

Klíčová slova: pepe

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (52 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!