Mourinho o angažmá v MLS: Jednoho dne přijdu!

Čas 10. 08. 2012, 12:21 | Autor Petric32 | Zdrojmarca.com
José Mourinho
José Mourinho

José Mourinho přiznal, že by měl jednoho dne zájem trénovat v americké Major League Socer (MLS). Tuto touhu odhalil v rozhovoru pro New York Times krátce před přípravným zápasem s AC Milán na Yankee Stadium.

Portugalský trenér v USA tráví už třetí přípravu s Realem Madrid a předtím tyto končiny navštívil ještě čtyřikrát za působení v Chelsea a Interu Milán. Je to tak určitě země, kterou už dobře zná a kde měl možnost obhlédnout si kvalitu tamních týmů. Mourinho si vzrůstající kvalitu ligy pochvaluje.

Jednoho dne tady chci přijít trénovat,“ přiznal Mourinho. „Krok za krokem se to blíží a jednoho dne tady chci fotbalu trochu pomoct,“ dodal.

„Je to dobrá soutěž, dobře organizovaná,“ pochvaluje si Mourinho. „Hráči přicházejí. Samozřejmě ti nejlepší až na sklonku svých kariér, ale v budoucnu může MLS přilákat některé hráče trochu dříve; pravděpodobně okolo 29 až 30 let,“ myslí si Mourinho.

„Kvalita hry je tady velmi dobrá. Mají pozitivní přístup ke hře, chtějí vyhrávat, chtějí hrát dobře a chtějí ukázat své dobré vlastnosti,“ tvrdí Special One.

Loni v létě se americké reprezentace ujal Jürgen Klinsmann, avšak nezačal příliš povedeně. Ve finále tzv. Gold Cupu podlehl 4:2 Mexiku. Spekulace se rodí téměř samy od sebe, a tak jedna z nich spojuje Mourinha s tím, že by se pro nebo po mistrovství světa 2014 v Brazílii mohl ujat reprezentace Spojených států. To však Special One odmítá se slibem, že před tím, než bude trénovat národní tým Portugalska, nepovede žádný jiný.

„Portugalští občané by byli velmi smutní, protože na mě čekají už dlouhou dobu,“ sdělil Mourinho. Nicméně, jak sám řekl, ve Spojených státech jednou na klubové úrovni trénovat chce, ať už dříve nebo později. Nicméně, v Evropě má stále ještě čeho dosáhnout. Ať už nyní s Realem Madrid, či poté např. právě s reprezentací Portugalska.

„Pro mě je to možná ještě příliš brzy. Potřebuju si užít velkých soutěží a turnajů v Evropě. Ale jednoho dne chci přijít,“ vzkázal Mou.

Klíčová slova: mourinho, mls, portugalsko, reprezentace

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!