Di María: Cítím lásku a podporu klubu i fanoušků

Čas 10. 08. 2012, 00:53 | Autor Petric32 | Zdrojrealmadrid.com
Di María
Di María

Ángel Di María je dalším hráčem klubu, který prodloužil svůj stávající kontrakt o nějaký ten rok navíc. Dnes bylo oficiálně oznámeno, že Di María podepsal novou smlouvu, která vyprší až na konci sezony 2017/18. Do Realu přišel v roce 2010 z Benfiky a původně podepsal šestiletý kontrakt. Z prodloužení smlouvy měl velkou radost.

Po svém příchodu na Santiago Bernabéu odehrál 24letý Argentinec 58 zápasů, ve kterých vstřelil 11 branek. Ku příležitosti prodloužení smlouvy poskytl tak jako jeho předchůdci rozhovor, ve kterém prozradil, že od klubu i fanoušků cítil neustálou podporu, což bylo pro tohle rozhodnutí zásadní.

Nejprve mi dovol, abych ti poblahopřál k prodloužení tvé smlouvy, která tě s Realem Madrid váže do roku 2018...
Jsem vskutku potěšen a velmi spokojený ohledně prodloužení smlouvy, která mi umožní pokračovat v Realu Madrid o něco déle. Mají mě na mysli, zavázali si mé služby a já jsem z toho šťastný. 

Možná je ta podpora klubu za to všechno, co jsi týmu poskytl. Jak se cítíš?
Jsem šťastný; vím, že mi klub prodloužil smlouvu na základě tvrdé práce, kterou jsem odvedl. Cítím se milován a podporován klubem i fanoušky.

Právě jsi začal svou třetí sezonu v klubu a fanoušci ti neustále prokazují podporu...
Kousek po kousku si získávám důvěru našich fanoušků. Když jsem přicházel, bylo mi řečeno, že není snadné vyhrát nad Bernabéu, ale, díky bohu, s tvrdou prací a obětováním každý den a v každém zápase jsem si získal jejich náklonnost. Jsem za ni neskutečně rád.

Tvůj čas v Realu Madrid se shoduje s tím trenérovým. Jaký měl José Mourinho na tebe vliv?
Jeho vliv je neskutečný. Požádal klub, aby mě sem přivedl, zatímco jsem byl na světovém šampionátu a věci se pro mě nevyvíjely dobře. Velká část toho, co teď dělám, je kvůli němu. Snažím se mu vše splatit každodenní prací.

Jak se Di María, který přišel z Benfiky, změnil v toho, kterého teď vidíme v Realu Madrid?
Změnil jsem se hodně a ve všech možných ohledech. Fotbalově jsem se hodně zlepšil díky práci Mourinha a zlepšila se také má osobnost. Hrát za Real Madrid je něco nesmírně důležitého. Plní se mi sen, který jsem měl už jako malý kluk. Cítím se tady velmi šťastným a prodloužení smlouvy mi dává možnost pokračovat v Realu Madrid po mnoho let a taky možnost se neustále zlepšovat.

 

Co očekáváš od své třetí sezony v klubu?
Chci pokračovat v práci i v růstu stejným způsobem jako doposud. Chci také pomoci klubu dostat se ještě o stupeň výše. Doufám, že s každým dalším dnem tady se toho naučím více a více. Jsem stále ještě mladý, myslím, že se toho mohu ještě hodně naučit a nabrat zkušenosti.

Teď kolektivně...jaké jsou cíle týmu?
Vše funguje perfektně a do každého zápasu jdeme naplno. S Benfikou jsme prohráli, ale takové věci se v přípravě prostě stávají. Bylo to těžké, ale nemáme ohledně toho žádné starosti. Jsme na správné cestě. Doufejme, že se pro nás budou věci dobře vyvíjet a tým bude pokračovat v nabírání jistoty.

Ve své první sezoně v klubu si vyhrál Copa del Rey a ve druhé La Ligu. Tuto sezonu je čas na úspěch v Evropě, ne?
Doufám, že ano. Ale doufejme taky, že to není jediný rok, který bychom Ligu mistrů mohli vyhrát. Hned od začátku sezony jsme si vědomi, že musíme vyhrát vše. A to je přesně to, co budeme dělat - bojovat o všechny tituly. Přesně tohle musí Real Madrid dělat rok co rok.

Znovu jdete proti Barceloně v rámci španělského superpoháru...
V loňském roce jsme jim čelili několikrát a v různých fázích sezony. Víme, že máme všechny šance na světě je porazit. Navíc, mohlo by se to stát v našem prvním zápase na Bernabéu v nové sezoně, což by pro nás bylo ohromně důležité.

Poslední otázka. Jakou zprávu by jsi vyslal fanouškům?
Chtěl bych je požádat, aby nás i nadále neustále podporovali, protože chceme vyhrát Ligu mistrů, La Ligu i Copa del Rey. Chtěl bych jim taky poděkovat za to, že nás po každém zápase činí tak šťastnými.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (33 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!