Čeští a slovenští Madridistas nerozhodní v přestupu Modriće

Čas 20. 07. 2012, 11:49 | Autor podvinho
Luka Modrič slaví gól
Luka Modrič slaví gól

V minulé anketě na našem webu se jasně ukázalo, že pokud chorvatský záložník Luka Modrić skutečně nakonec přestoupí do Realu Madrid, mnoho fanoušků nebude jásat. Pojďme se podívat na pro a proti tohoto přestupu.

Začněme výsledky ankety. Za několik dnů hlasovalo 3 632 fanoušků. Z toho 1 894 (52%) by příchod Modriće přivítalo, ovšem hned 1 738 (48%) bylo proti. Z toho sice jasně vyplývá, že by mnoho Madridistas bylo s přestupem spokojeno, nicméně velká skupina by měla ke spokojenosti daleko. Většina Madridistas se ale shodne na tom, že je Modrić dobrý hráč, problémem je ale především jeho cena a role v týmu.

Z posledních informací vyplývá, že José Mourinho by Modriće rád v týmu viděl, Tottenham má ovšem dost přehnané nároky. Sám Modrić by do Realu přestoupil velmi rád, dokonce se vyjádřil, že chce hrát jedině v Madridu. Pojďme se tedy podívat na pro a proti tohoto přestupu, který poslední dobou hýbe obcí Madridistas.

Plus Modrićova univerzálnost

Jednou z velkých výhod je, že Luka Modrić může nastoupit hned na několika místech sestavy. Mourinho by ho mohl využít jako náhradu v případě zranění či výpadku formy Mesuta Özila. Nicméně chorvatský záložník by mohl operovat i na místě Di Maríi či Cristiana Ronalda, tedy mírně ze strany. Dobře zahrát by mohl především proti více bránicícm soupeřům ve středu zálohy vedle Xabiho Alonsa.

PlusNávyky z Anglie + technika

 Se svojí velmi dobrou technikou by do španělské ligy jednoznačně zapadl. Návyky z Anglie by pak byly velkým plus. Modrić je velmi dobrý v napadání soupeře, v čem například Mesut Özil někdy propadá. Zároveň umí hru i přitvrdit, což by se v útočné fázi mohlo hodit.

PlusModrićova finální fáze

Pokud je Mesut Özil mistrem ve finálních přihrávkách, Luka Modrić za ním zase o tolik nezaostává, což potvrzoval i na EURO. A představa dvou takových hráčů v základní sestavě je velmi lákavá. Cristiano Ronaldo, Benzema, Higuaín či Callejón by mohli dostávat krásné míče za obranu jako na běžícím pásu. Navíc by pro soupeře bylo těžší uhlídat dva takové borce než jen jednoho.

MinusNesmyslné požadavky Spurs

Nejspíše největší mínus přestupu je ale nejpodstatnější. Tottenham totiž za svoji oporu požaduje až 45 mil. eur, což je ale i vzhledem k věku hráče dost nadnesené. Real je ochoten přistoupit „jen“ na 35 mil. eur, což ale také není málo. Navíc není příliš pravděpodobné, že by Spurs okamžitě slevili o deset miliónů. Na druhou stranu, už minulé léto Tottenham Modriće udržel proti jeho vůli a opakovat tento proces bude dost těžké.

Minus Nízká gólová potence

Opět jsme u Mesuta Özila. Pokud je mu jako ofenzivnímu záložníkovi vyčítáno, že střílí přeci jen málo gólů, Luka Modrić je na tom na chlup stejně. I u něj se ozývají hlasy, že by měl branek střílet jednoznačně více. A pokud by hráli za Real oba najednou jako ofenzivní hráči, mohl by to být problém.

Minus Kaká a jeho postavení v Realu

Poslední mínus berte trochu z rezervou. Není to přímo nevýhoda Modriće, ale i na tyto věci bychom měli brát ohled. Pokud by skutečně Chorvat přišel, Kaká by již byl jednoznačně přebytečným hráčem. Jenže Real stále nechce slevit ze svých nároků a Kaká už prostě není tak žádané zboží. Nejreálněji vypadá jeho návrat do Milána, který by měl mít z prodeje svých dvou hvězd do PSG peněz dost. Ovšem ani tak není zdaleka nic jisté a mít Kaká opět celou sezónu na lavičce je jednoduše hodně drahé.

Přivítali byste Modriče v Madridu?

Ano (52,1%)
1915
Ne (47,9%)
1759
Celkem hlasovalo: 3674
Klíčová slova: modric, kaka, přestupy

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (33 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!