Varane: Seniorská reprezentace ještě pro mě není

Čas 22. 05. 2012, 01:32 | Autor thjuks | Zdrojmarca.com
Varane a Benzema
Varane a Benzema

Francouzský mladík prožil úžasný rok. V 18 letech přestoupil do Realu Madrid, kde se předvedl v tom nejlepším světle. Navíc se zapsal do historie jako nejmladší střelec nešpanělského původu. Varane v pondělí pronesl několik slov pro francouzskou televizi TF1.

 „První osobou, která mě z Realu kontaktovala, byl Zizou. V ten čas jsem byl ve stresu kvůli přijímacím zkouškám na vysokou školu,“ zavzpomínal Varane. Přijímačky na sociální vědy a ekonomii se nepodařili a mladý fotbalista tak neměl problém odjet do ciziny.

O hráče mělo tehdy zájem více klubů, například Paris Saint-Germain a Manchester United. Klíčovým faktorem však byl Mourinho. „Je pravda, že jsem měl nabídky od jiných klubů, ale chtěl sjem hrát za Real Madrid od prvního okamžiku, kdy o mě projevil zájem. Fakt, že  portugalský manažer měl touhu se mnou spolupracovat mě přesvědčil. Věděl jsem, že s ním budu mít příležitost zlepšit se.“

Deník Marca vymyslel pro fotbalistu přezdívku „Don Limpio“, což znamená něco jako „Uklízeč“. „Udělal jsem jen málo chyb, takže jsem za přezdívku rád.“ Varane odehrál v této sezóně 15 zápasů (v lize, poháru a Lize mistrů) a dopustil se jen 14 faulů, přičemž neobdržel žádnou kartu.

Varane neprojevuje lítost nad svojí absencí v nominaci na EURO 2012. Chápe, že jeho chvíle ještě nepřišla. „Není to pro mě zklamání,“ vyjádřil se mladík. „Reprezentace je pro mě cíl dlouhodobého horizontu. Teď se zaměřuji na pomoc postoupit ‚jednadvacítce‘ na mistrovství Evropy, které se hraje příští rok.“

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (27 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!