Report: FC Barcelona 3-2 Real Madrid

Čas 18. 08. 2011, 01:04 | Autor podvinho
V zápase opět nechyběly potyčky mezi oběma týmy

Real Madrid prohrál po dalším dobrém výkonu na hřišti Barcelony o jednu branku a Superpohár tak drží v rukou jeho největší rival z Katalánska. Za domácí se trefili dvakrát Messi a Iniesta, za hosty pak Ronaldo a Benzema. V samotném závěru ovšem neunesl porážku Marcelo a po zbytečném, hloupém a hrozivě vypadajícím zákroku na Fabregase obdržel červenou kartou. Neukázněnost tak znovu a znovu oslabuje Real.

I na hřišti Barcelony začal Real velmi aktivně a hned od začátku se rozhodl napadat domácí hluboko na jejich polovině. A stejně jako v prvním zápase to neslo ovoce. Hned v první minutě střílel po získaném míči levačkou Ronaldo a Valdés jeho střelu s námahou vyrazil.

I poté byli hosté nebezpečnější, přestože domácí Barcelona držela míč daleko více. Nicméně většinou dost daleko od branky Realu. I přesto se ale ujala vedení jako první. Z ničeho nic si vzal míč Messi, pěknou přihrávku mezi stopery nastartoval Iniestu a ten s přehledem zakončil a poslal domácí do vedení.

To s Bílým Baletem na chvíli otřáslo, ale brzy přišlo vyrovnání. O pět minut později zahrál Real roh a vrácený střílený míč tečoval Ronaldo. Domácí sice signalizovali postavení mimo hru, ale nevšimli si Abidala, který stál na stejné úrovni jako střílející Ronaldo.

Po tomto gólu dostal Real opět křídla a podnikal velmi nebezpečné brejky po zisku míče. Nutno dodat, že tentokrát hosté daleko méně faulovali a proto měli více manévrovacího prostoru. A to se jim málem vyplatilo.

Nejdříve střílel těsně vedle Benzema, poté v obrovské šanci zklamal Özil, když Valdés jeho křížnou střelu vyrazil. Poté si vzal slovo kanonýr Ronaldo, jeho tvrdou ránu Valdés ovšem reflexivně vyrazil na břevno domácí branky.

Bohužel přišel znovu trest. Stejně jako na Bernabéu těsně před poločasem skóroval Messi, když se ocitl sám před Casillase. Do kabin se tak šlo znovu za stavu 2-1 pro Barcelonu a opět především díky slabé produktivitě hráčů královského klubu.

Druhá půle ubrala na akčnosti. Barcelona držela míč a příliš se do útočení nepouštěla. I Realu trošku docházel dech, jeho kombinace již nebyly přesné a proto se ani jeden tým do šancí nedostával.

Do ojedinělého průniku se dostal znovu Messi, ale Casillase tentokrát dobře nohou vyrazil. Na druhé straně střílel znovu Ronaldo, ale Valdés byl i nyní připraven. Po rohovém kopu Realu to již vypadalo hodně nadějně, ale Ramos v ideální pozici branku netrefil. To samé se stalo na druhé straně Busquetsovi.

Po dalším rohovém kopu se již ale Real radoval. Kaká nezahrál míč ideálně, ale po několika odrazech se dostal míč k připravenému Benzemovi, ten využil volný prostor a dobře umístěnou střelou z malého vápna vyrovnal. Za tohoto stavu by následovalo prodloužení.

Bohužel, to domácí odmítli. Messi nahrál z první do křídla Adrianovi, ten zacentroval a sám Messi si na míč naběhl a z první překonal bezmocného Casillase. Tento stav vydržel až do samotného hvizdu a díky tomu slaví znovu Barcelona, tentokrát zisk Superpoháru.

V závěru se strhla ještě nepříjemná mela po hloupém faulu Marcela na Fabregase hned u laviček. Brazilský reprezentant byl okamžitě vyloučen. To samé po následné strkanici potkalo i Villu a Özila. Německý reprezentant v tom byl ale tentokrát dost nevinně, Villa ho totiž udeřil do obličeje. Je tedy pravděpodobné, že budou znovu následovat tresty.