Nuri Sahin: Budu v základní sestavě

Čas 04. 07. 2011, 18:45 | Autor Lulinka | Zdrojas.com
Nuri Sahin
Nuri Sahin

Jak jsme vás již informovali, tak Nuri Şahin je v Madridu a novináři si s ním popovídali o tom, jak se zrodil jeho přestup do Realu Madrid.

Už jsou to skoro dva měsíce, co jste se stal hráčem Realu Madrid. Stojíte už nohama pevně na zemi nebo se ještě vznášíte na obláčku?
Teď na to myslím trošku víc. Všechno to, co zažívám s přestupem do Madridu, je jako sen. Od doby, od které se o mě začali zajímat až do chvíle, kdy jsem vzal do ruky pero a podepsal smlouvu. Poslední týdny rychle utekly a já tady tomuto stále nemohu uvěřit.

Jak se zrodil Váš přestup do Realu?
Byl to velmi zvláštní okamžik. Jednoho dne jsem byl doma u mého agenta, Rezyho Fazeliho, který si mě pozval proto, abychom spolu probrali mé šance. Z ničeho nic mi řekl, že někdo z Realu Madrid mi zavolá z Anglie. O pět minut později jsem, celý udivený, zvedl telefon. A říkám: “Ano?“ A jenom slyším: „Ahoj, tady je Mourinho.“ Myslel jsem si, že si někdo dělá legraci, ale dál jsme spolu mluvili. Řekl mi, že mě celou sezónu v Dortmundu sledoval a že by mě chtěl do svého týmu.

Byla to výzva, které jste se musel chytit. Mluvil jste od té doby s Vaším novým trenérem o tom, co bude Vaší prací?
Ano, mluvil. Byl jsem pověřený tím, že budu mít za úkol uspořádat střed hřiště.

Jste si vědom toho, že se budete těžko dostávat do základní sestavy? Budete hrát vedle nejlepších hráčů na světě …
Mám velkou víru v sebe sama, budu v základní sestavě. Pokud se nezraním, tak o tom vůbec nepochybuji a budu pro to tvrdě pracovat. Zidane je jedním z mých idolů a chci se podívat na to, čeho v Madidu dosáhl.

Real Madrid je jedním z nejlepších klubů na světě, ale v současné době je lepší Barca. Nebylo by pro Vás tedy lepší, kdybyste šel do Barcelony?
Barcelona je v optimální formě, ale Real Madrid byl zvolen nejlepším fotbalovým klubem století. Proto jsem si ho vybral, protože je nejlepším klubem na světě.

V posledních šesti týdnech jste v Bundeslize chyběl kvůli zraněnému kolenu. Jste připravený na přípravu, která začíná 11. července (júla)?
Ano, jsem. Budu tam první den. Jsem na tom stejně dobře jako před zraněním. Ani stopa po nějakých potížích a mým úmyslem je, abych se dostal do stejného rytmu, v jakém jsou moji noví spoluhráči. Moc se těším na začátek této nové etapy. Asi je neobvyklé, že chci ukončit moji dovolenou a začít pracovat. (smích)

A jak Vám jdou hodiny španělštiny, které urychlí Vaše zapadnutí do týmu.
Když jsem byl v Dortmundu, tak jsem se učil španělsky z vlastního zájmu, ne proto, že bych věděl, že půjdu do Realu Madrid. Chodil jsem na ni s dalšími spoluhráči a učil nás překladatel, kterého zná Lucas Barrios. Já i moje žena intenzivně navštěvujeme kurzy. Topal mi řekl, že když přišel do Valencie, tak skoro nikdo nemluvil anglicky a moc si se svými spoluhráči nerozuměl, ale já si myslím, že takové problémy mít nebudu.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (51 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!