Kam s průšvihářem Drenthem?

Čas 04. 06. 2011, 18:41 | Autor thjuks | Zdrojdefensacentral.com
Royston Drenthe
Royston Drenthe

Holandský fotbalista strávil sezónu na hostování v Hérculesu. V Realu Madrid má smlouvu do roku 2012, ale královský klub chce Drentheho prodat.

Royston Drenthe prožil velice zvláštní sezónu. Na hostování do Hérculesu odcházel s jasným cílem – ukázat vedení Realu Madrid, že má na to oblékat jeho bílý dres. Jenže dredatý Holanďan si s klubem z Alicante nepadl do noty. Zdá se, že dělal Drenthe naschvál potíže. V první polovině sezóny mu Hércules dlužil peníze za výplaty a Holanďan se rozhodl bojkotovat tréninky. Když k tomu přidáme údajné zranění kolene, fotbalista odehrál za Hércules jen 17 ligových zápasů.

„Hlavním důvodem je, že jsem ztratil důvěru. Pokud mi někdo slíbí jednu věc a potom ji nedodrží, tak mě to moc ovlivní a já ztratím důvěru,“ vysvětloval novinářům v lednu Drenthe. Na konci sezóny byl navíc trenérem Djukićem vyřazen z týmu. „Ze sedmi tréninků přišel čtyřikrát pozdě,“ stěžoval si srbský lodivod. Drenthe se podle Djukiće vymlouval na mrtvé strýčky. Navíc si prý Holanďan stěžoval na zraněné koleno, ale srbský trenér tvrdí, že žádné potíže se nepodařilo objevit.

Už v zimním přestupovém období měl o levého obránce či křídlo eminentní zájem Juventus. Fotbalistu chtěl získat okamžitě, ale Hércules nechtěl ukončit hostování. Zřejmě to byl důvod, proč se choval Drenthe ve zbytku sezóny tak podivně. Z klubu, ke kterému ztratil důvěru, chtěl odejít. Poté, co se ho Hércules odmítl zbavit, se rozhodl Drenthe dělat zmíněné „klukoviny“.

Hostování v Hérculesu byla asi největší chyba Drentheho kariéry. Svým neprofesionálním přístupem si prakticky uzavřel vrátka do Realu Madrid. Mourinho s ním podle všeho nepočítá a nechce ho zapojit ani do přípravy. Vedení chce  prodat 24letého Holanďana za 13 milionů eur, což je přibližně stejná částka, za kterou vysázel v roce 2007 Real Madrid Feyenoordu.

Nizozemský list De Telegraaf tvrdí, že o Drentheho je v zájem ve Francii. Olympique Marseille buduje tým pro příští sezónu a o Holanďana stojí. Zmíněná finanční částka je údajně akceptovatelná. Dalším klubem, kam by mohl Drenthe zamířit, je podle španělského deníku AS holandský AZ Alkmaar. Vloží se do hry opět Juventus?

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (54 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!