Třináct let od první nominace

Čas 25. 11. 2010, 20:51 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com
Iker Casillas v roce 1997
Iker Casillas v roce 1997

Dnes je to právě třináct let, kdy dostal Iker Casillas první pozvánku k zápasu prvního týmu Realu Madrid. A hned šlo o Ligu mistrů, Los Merengues totiž chyběli brankáři proti Rosenborgu.

Kapitán Realu Madrid, Iker Casillas, začínal v bráně královského velkoklubu jako mladý klučina. Jeho debut však mohl při určité shodě okolností přijít ještě o něco dříve, přesněji v roce 1997.

Tehdy totiž dostal od trenéra Juppa Heynckese svoji úplně první pozvánku k zápasu seniorského A-týmu. Bylo to na střetnutí v Lize mistrů v základní skupině proti Rosenborgu Trondheim.

Real Madrid tehdy musel do Norska cestovat bez svých dvou brankářů Illgnera a Contrerase a těsně před odletem musel odstoupit i Santiago Canizares. Na střídačku tak byl povolán šestnáctiletý Iker Casillas.

Zajímavostí je, že tehdy za Los Merengues hrál i nynější asistent trenéra Josého Mourinha, Aitor Karanka. Na pokoji v Trondheimu bydlel Ikerman s Víctorem Sánchezem del Amem.

Mladý Casillas proseděl 27. listopadu na Rosenborgu celý zápas na lavičce, ale i tak to pro něj byla obrovská zkušenost, protože mohl být poprvé s prvním týmem. Madridští nakonec zápas prohráli 2-0.

Určitě je také nutné poznamenat, že v tom samém ročníku se Bílému baletu podařilo získat posedmé ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů, to zásluhou branky Mijatoviće proti Juventusu v amsterdamském finále.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (43 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!