Mourinho: Respektujeme soupeře i naše fanoušky

Čas 11. 11. 2010, 14:36 | Autor Petric32 | Zdrojrealmadrid.com
Jose Mourinho
Jose Mourinho

<Aktualizováno foto a video> José Mourinho odmítl při pozapásové tiskové konferenci jakékoli dotazy a připomínky na jeho vykázání na tribunu během včerejšího utkání, a zaměřil se výhradně na zápas a jeho výsledek, který se zastavil na číslech 5:1.

„Rozhodčí po utkání napsal svou oficiální zprávu, proto já nebudu k mému vykázání na tribunu nic dodávat ani to nijak komentovat,“ striktně odmítal dotěrné novináře Portugalec. „Budu mluvit pouze o zápase, který jsme vyhráli pod zatím nejlepší atmosférou vytvořenou příznivci na stadionu Santiaga Bernabéa. respektovali jsme soupeře za předvedenou hru i naše fanoušky za skvělou kulisu, kterou nám připravili. Co jiného bychom také měli očekávat, když vezmeme v potaz, že fandili zadarmo,“ neodpustil si Mourinho již svoji klasickou poznámku.

Dalším důležitým bodem, ke kterému směřovala konverzace na tiskovce, byl hlavní sudí. „Nemůžu říct, že by to byl špatný rozhodčí. Viděl jsem už opravdu otřesné sudí, ale tento do této kategorie nespadá. Nakonec, vše na čem záleží, je, že jsme vyhráli a postoupili do osmifinále poháru. Byl to dobrý zápas. Murciané mohou být spokojeni s výkonem svého týmu v tomto dvojzápase. Po prvním utkání uvedli Real do prekérní situace. Madridisté také mohou být spokojení, protože se neopakovaly předchozí debakly od Alcorónu a Realu Union. Teď musíme počkat, a uvidíme, koho nám los přisoudí v dalším kole,“ vyhlíží dalšího soupeře Mourinho.

Ale s problematikou jménem rozhodčí ještě neskončil, ba naopak, teprve ji začal rozvíjet. „Stačí se podívat na statistiky tohoto rozhodčího. Má to v povaze,“ reaguje Mourinho na neobvyklý počet žlutých karet. „Neříkám, že je to dobré nebo špatné. Nesoudím ho sám, ale mám ve zvyku vždycky po utkání okomentovat výkony sudích. Tento sudí má v Primera División oficiálně odpískáno asi 50 utkání, ve kterých rozdal více než 250 žlutých karet. V průměru to tedy činí více než 5 karet na zápas,“„V posledním zápase dokonce udělil 10 karet.“ prozradil Mourinho hodně zajímavou statistiku tohoto sudího.

Byť Mourinho říkal, že nebude komentovat své vykázání na tribunu, tak k tomu přece jen něco málo řekl, ale netýkalo se to důvodu jeho vykázání. „Když mi sudí poprvé naznačil, že mě posílá pryč, věděl jsem, že už tam nemohu zůstat, a tak jsem si začal zjišťovat, kde budu mít nejlepší výhled, a kde zároveň budu co nejblíže zbytku týmu, abych ho mohl i odtamtud nadále dirigovat a o poločase jsem hráčům v kabině dal několik příkazů do druhého poločasu.“

„Nejsem překvapen výkonem svého týmu. A také nebudu rozebírat výkony jednotlivých hráčů. Ti, kteří hráli dobře to vědí. Hráli jsme velmi vážně, intenzivně a s velkou motivací. Jelikož jsou naši fanoušci šťastní, jsem i já šťastný. Real Madrid dnes předvedl pro své fanoušky pěkné představení.

Nakonec řekl Mourinho něco k přípravě hráčů. „Pracuji se svými hráči každý den. Ti, kteří na plný plyn trénují, na něj také hrají. Je dobré trénovat na 100%, protože ti, kteří to na tréninku nelajdají, mají nejlepší předpoklady k tomu předvést v zápase dobrý výkon. Samozřejmě, že ti, kteří by se pode mnou odvážili trénink vypustit, by si dlouho nezahráli. Chtěl jsem dát každému hráči příležitost si zahrát. Především jsem dal tuto možnost těm hráčům, kteří doposud na hřišti strávili méně času. Naopak jsem dal možnost odpočinout si hráčům, kteří zasahovali do většiny zápasů. Měl jsem také zdůvodnění pro to, proč nehráli, kdyby se mi do toho chtěl zase nějaký šťoural-novinář motat. Zítra na tréninku si opět pohlídám, aby tvrdě pracovali, a byli tak připravení na zápas.“

I když Mourinho říkal, že nebude komentovat výkony jednotlivých hráčů, o jednom se přece jen zmínil. Tím, v tomto případě obětním beránkem, se stal Sergio Canales. „Nebyl jsem spokojený s tím, jak se v zápase prezentoval Sergio Canales.“ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!
videoVykázání Mourinha na tribunu šipka

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (30 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!