Nový trávník na Santiago Bernabéu

Čas 22. 09. 2010, 15:05 | Autor Petric32 | Zdrojrealmadrid.com
Výměna trávníku na Santiago Bernábeu
Výměna trávníku na Santiago Bernábeu

Jedna strana trávníku na Santiago Bernabéu byla ve zdevastovaném stavu, a tak se vedení rozhodlo trávník vyměnit. Práce začaly hned po skončení včerejšího zápasu s Espanyolem.

Na Santiago Bernábeu to nyní vypadá jako na staveništi. Všude jezdí bagry, traktory a náklaďáky. Po včerejším večerním utkání se totiž na stadionu začal vyměňovat trávník. Důvodem byla nákaza houbovými chorobami. Nový trávník byl dovezen ze Slovenska a očekává se, že bude připraven na šestý hrací týden La Ligy.

Jak jsem již zmínil, práce začaly už včera večer po zápase s Espanyolem. Hlavní udržovatel trávníku Paul Burguess se svými zaměstnanci strávil asi 30 hodin práce na návrhu nového hriště.

Burguess je jedním z nejlepších na světě ve svém oboru. V minulosti už 5x vyhrál soutěž o nejlepšího udržovatele trávníku roku v Anglické Premier League.

Svou kariéru začal v Blackpoolu a o dva roky později se přesunul do Londýna, kde se staral o hřiště Arsenalu. Po dvanácti letech v Anglické metropoli vyměnil práci na Emirates Stadium za Santiago Bernabéu.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (59 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!