Van der Vaart: Nebyl jsem neúspěšný

Čas 03. 09. 2010, 12:52 | Autor podvinho | Zdrojsoccernet.espn.go.com
Van der Vaart slaví vítězný gól
Van der Vaart slaví vítězný gól

Rafael Van der Vaart potvrdil, že se chtěl do poslední chvíle ucházet o místo v sestavě Realu Madrid. Když ale viděl, že by se nejspíš neprosadil, zvolil odchod do Anglie. Nyní již vyjádřil odhodlání pomoci Tottenhamu a zároveň trvá na tom, že v Realu nebyl neúspěšný.

O odchodu nizozemského záložníka se spekulovalo již delší dobu. I po odchodech několika jeho krajanů, ale Van der Vaart zůstal a do poslední chvíle to vypadalo, že zůstane v bílém dresu i nadále.

Nakonec o něj ale Real ztratil zájem a Vaart si musel najít jiné angažmá. Přestup se nakonec "upekl" opravdu na poslední chvíli a záložník se upsal Tottenhamu, kde podepsal smlouvu na čtyři roky.

Sám Vaart se už na novou štaci těší, ale záorveň ho mrzí, že musel opustit Real Madrid. „Nebyl jsem neúspěšný v Realu. Vždy jsem se snažil odvést maximum pro klub i reprezentaci. Viděl jsem ale, že bych nehrál a to já nechci, proto jsem musel odejít“ řekl Vaart, kterému nejspíše srazil vaz příchod Mesuta Özila.

Dále už se ale chtěl soustředit na svůj nový klub. „Tottenham je velký klub a má skvělé hráče. Těším se, že mu budu moci pomoct. Fakt, že bude hrát Ligu Mistrů, moje rozhodnutí hodně ovlivnil. Těším se na zápasy za Tottenham.“

Rafael Van der Vaart také potvrdil, že nabídek měl více. „Zajímalo se o mě mnoho klubů, ale já chtěl do poslední chvíle zůstat v Realu. Pak přišel Tottenham a já měl jasno. Jsem šťastný, protože jsem ve skvělém klubu. Těším se na nový styl v Anglii, myslím, že nebudu mít problém se přizpůsobit“ zakončil odhodlaně záložník.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (43 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!