Adán: Özil je velmi perspektivní

Čas 19. 08. 2010, 21:32 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com
Antonio Adán
Antonio Adán

Antonio Adán začíná svojí první sezónu jako právoplatná součást prvního týmu Josého Mourinha. Mladý španělský brankář se dnes dokonce poprvé dostavil na potréninkovou tiskovou konferenci.

Již přes deset let je stálicí v bráně Realu Iker Casillas. Podle mnohých nejlepší brankář na světě má však na střídačce rozhodně důstojné náhradníky, Jerzyho Dudka a Antonia Adána. Právě mladý Španěl je poprvé oficiálně členem prvního týmu Los Merengues. Za to může vděčit i příchodu Josého Mourinha.

Mourinho již ukázal, že je výborný trenér. Když tým vítězí, tak to znamená, že je něčím speciální. U nás je tou speciální věcí Mourinhův vítězný charakter, který přenáší na hráče. Jeho blízkost k hráčům nás také překvapila. Má tu schopnost, aby se každý hráč v týmu cítil speciálně a hodnotně. Tato motivace je vidět na tréninzích. Počítá s hráči z akademie, dokonce byl na všech prezentacích akademie během přípravy.

Trenér chce, abychom během celých devadesáti minut odevzdávali naše maximum. Pracuje velmi intenzivně, aby to měl Mourinho o něco těžší,“ prozradil na Portugalcovu adresu Adán.

Samozřejmě se musel Antonio zmínit i o poslední posile, Mesutu Özilovi. „Özil přestoupil do Realu Madrid díky jeho skvělému představení na Mistrovství světa. Má velký potenciál a také obrovskou možnost se i nadále zlepšovat.

V posledních letech je situaci pro brankáře v Realu Madrid velice složitá. Pevnou rukou totiž vládne Iker Casillas, jak jsem již v úvodu zmiňoval. Adán je však i tak sebevědomí a trpělivý.

Chci být připraven se porvat o své místo v týmu s Casillasem, nejlepším brankářem na světě. Nemůžu si tuto možnost nechat ujít, poté hraji čtrnáct let za Real Madrid. Pro Casillase je složité chybět, ale i přes to musím být připraven a právě proto pracuje opravdu tvrdě.

Na závěr tiskové konferenci se Antonio Adán zmínil i o nedočkavosti celého týmu na start Liga BBVA. „Tým se již nemůže dočkat startu La Ligy. Rádi bojujeme a hodně nám záleží na bodech. Ostatní týmy se také tvrdě připravují, ale my přemýšlíme jen o nás a o tom, jak být ještě lepší.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (27 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!