Carvalho prošel lékařskou prohlídkou a podepsal smlouvu

Čas 12. 08. 2010, 18:43 | Autor podvinho | Zdrojrealmadrid.com
Ricardo Carvalho na tiskové konferenci
Ricardo Carvalho na tiskové konferenci

Ricardo Carvalho je hráčem Realu Madrid. Portugalec dnes prošel úspěšně lékařskou prohlídkou a poté podepsal s královským klubem smlouvu na dva roky. Na tiskové konferenci potvrdil, že ho do Realu přitáhl hlavně trenér Mourinho, který ho trénoval v Portu i Chelsea.

Po dohodě s Chelsea i hráčem přišla na řadu lékařská prohlídka, která neměla být zdaleka jen formalitou. Carvalho byl totiž již několikrát zraněný a proto chtěl mít klub stoprocentní jistotu, že je v pořádku.

Zdravotní testy ale dopadly na výbornou a potvrdili, že je Portugalec ve skvělé fyzické kondici a může se okamžitě k týmu připojit. Své k jeho stavu řekl i respektovaný lékař Carlos Diez.

„Vyšetření trvala delší dobu než je obvyklé, jelikož byl hráč již několikrát zraněný a my chtěli mít jistotu. Pan Carvalho je ale ve skvělé kondici a je naprosto zdravý. Na vrcholné úrovni může hrát ještě mnoho let“ řekl optimisticky doktor.

Po úspěšných lékařských testech přišlo na řadu posepsání již připravené smlouvy. Jednalo se spíše o formalitu, jelikož obě strany byly již dávno dohodnuty a v obou táborech panovalo uspokojení.

Ricardo Carvalho se tak v klidu sešel se sportovním ředitelem Jorgem Valdanem a podepsal v jeho přítomnosti smlouvu na dva roky. Valdano vyjádřil přesvědčení, že Ricardo Carvalho bude patřit mezi důlěžité muže Mourinhovi družiny a pomůže Realu získat titul v Lize Mistrů.

  

  

Poté již přišla na řadu první tisková konference Carvalha v novém klubu. Portugalec na začátku vyjádřil svou spokojenost s přestupem a vyjádřil svůj obdiv k trenérovi Mourinhovi.

„Přeji si zde být dlouhou dobu. Jsem spokojený s přestupem. Každý hráč má své silné stránky a ty své budu chtít naplno využít v novém klubu. Mourinho je rozený vítěz, on moc dobře ví, co dělá, proto mu naplno důvěřuji. Když budeme hrát jako tým, můžeme dosáhnout velkých úspěchů“ řekl na začátku Carvalho.

„Španělsko a Anglie mají naprosto odlišné herní styly, ale myslím, že nebudu mít problém přizpůsobit se. Zvykl jsem si i na Anglii, kde se hraje mnohem příměji a více tvrdě. Naopak ve Španělsku je hra komplikovanější.“

Poté již přišli na řadu otázky nedočkavých novinářů, které přestup evidentně trochu překvapil. Carvalho přišel před novináře s úsměvem od ucha k uchu a ten mu nezmizel po celý čas tiskové konference.

 

 Jsi oficálně hráčem Realu. Jak se nyní cítíš?

„Všechno se odehrálo strašně rychle a upřímně, byl jsem hodně vzrušený, když jsem podepisoval smlouvu. Nemůžu se dočkat, až začnu trénovat a dostanu se do každodenní rutiny.“

Přizpůsobit týmu by jsi se měl poměrně snadno, některé hráče už znáš.

„Ano, to je pravda. Znám samozřejmě Cristiana Ronalda, Pepeho a také trenéra Mourinha. Přece jen je ale něco jiného hrát s někým v reprezentaci a v klubu. Myslím, že ale se spoluhráči nebudu mít žádný problém a těším se, až je všechny poznám.“

Španělský fotbal je hodně podobný portugalskému stylu, s přizpůsobením by jsi neměl mít velký problém.

„Jasně, portugalský a španělský styl je hodně podobný. Týmy chtějí mít míč v držení a nepůjčit ho soupeři. Myslím, že problém mít nebudu. Horší pro mě určitě bylo zvyknout si v Anglii než zde.“

Tvoje kariéra je poměrně obsáhlá. Na co vzpomínáš nejraději?

„Než jsem začal hrát za Porto, hrál jsem za týmy na úrovni první divize. Poté jsem ale přestoupil do Porta a to už bylo o něčem jiném. Jenže bylo pro mne strašně těžké hrát, jelikož ve stoperské dvojici nastupovali Luis a Jorge Costa, kteří spolu hráli již dlouho. Důlěžitý a velmi příjemný byl pro mne rok 2004, kdy jsme s Portem vyhráli Ligu Mistrů a zároveň jsem začal hrát v reprezentaci. Pak jsem přestoupil do Chelsea, kde jsem hrál šest let.“

Mourinho tě trénoval již v minulosti, jsi rád, že spolu budete opět spolupracovat?

Ano, jsem velmi šťastný, protože Mourinho je rozený vítěz a velký perfekcionista. On se věnuje každému detailu, aby vyhrál. Je velmi náročný, ale nese to ovoce. Vyhráli jsme spolu již mnoho trofejí a doufám, že v tom budeme zde pokračovat.

Určitě zažijeme chvíle, kdy budete hrát s Pepem spolu. Budeš jistější, když budeš mít vedle sebe krajana a kamaráda?

„Jsem rád, že je v týmu Pepe. On je skvělý fotbalista, se kterým budu určtě rád spolupracovat. Myslím, že se velmi dobře doplňujeme. Na druhou stranu, v Realu jsou další hodně kvalitní hráči a prosadit se bude velice těžké.“

 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (54 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!