Guti opravdu opustí Real Madrid

Čas 21. 06. 2010, 21:26 | Autor podvinho | Zdrojgoal.com
Guti na tiskovce
Guti na tiskovce

To, o čem se spekulovalo již delší dobu, se nyní stane skutečností. Odchovanec Realu Madrid opravdu opustí královský klub. Dohoda o ukončení smlouvy již leží na stole.

Guti je odchovancem Realu a v klubu působí již několik let. Vždy byl však považován spíše za kontroverzní postavu madridského klubu. Vyčítány mu byly hlavně časté výkyvy formy a také jeho na první pohled ležérní styl. Mnoho fanoušků se nemůže zbavit dojmu, že toho mohl a měl dosáhnout více. Přesto se zapsal do kronik Realu i paměti fanoušků Bílého Baletu.

Guti měl sice ještě roční smlouvu, ale již během roku se rozhodl, že ji nedokončí. Prý ho láká vyzkoušet něco nového. Své rozhodnutí sice na čas změnil, poté se k němu ale opět vrátil. Pomohl k tomu možná i José Mourinho, který naznačil, že s Gutim nepočítá.

Nyní se zdá vše jasné a záložník Realu nejspíše opravdu odejde. Guti by měl podepsat dohodu o rozvázání smlouvy, podle které mu královský klub zaplatí ještě asi 4 mil. eur, které by Guti vydělal během ročního působení.

Florentino Pérez potvrdil, že Guti je symbolem klubu a navždy bude. Přesto prý jeho rozhodnutí toleruje a nebylo prý těžké nalézt shodu v představách vedení i samotného hráče. Stejný názor má i Jorge Valdano.

Guti je momentálně na dovolené, ale již teď si může rozmýšlet, na kterou nabídku kývne, má jich totiž požehnaně. Velký zájem o jeho jméno je v Turecku a Rusku. Největším zájemcem o jeho služby je asi Galatasaray, který trénuje bývalý trenér Barcelony, Franck Rijkaard. Zájem projevil i Zenit Petrohrad.

Kandidátem číslo jedna ale zůstává anglický Blackburn. Manažer anglického klubu má o Gutiho velký zájem, navíc v klubu hraje Gutiho dlouholetý kamarád z Realu, Michael Salgado. Guti navíc řekl, že si chce vyzkoušet anglický fotbal.

Důležitým faktem ale je, že zpráva nebyla zatím oficiálně potvrzena. Proto ještě situace nemusí být uzavřena. Odchod Gutiho se ale přesto zdá jako definitivní záležitost.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (61 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!