Mourinho: Hlavní slovo musí mít trenér!

Čas 28. 05. 2010, 20:00 | Autor Peči | Zdrojrealmadrid.de
Jose Mourinho, nový trenér Realu
Jose Mourinho, nový trenér Realu

Ve druhé částí velkého rozhovoru se José Mopurinho, nyní už oficiálně trenér Realu Madrid, vyjádřil o svých plánech v Realu, odkryl trochu karty a naznačil, že chce, aby to nyní v Realu fungovalo trochu jinak než doposud.

„Nejdřív musím pochopit filozofii klubu"

„Všichni se mne pořád chtějí na něco ptát, chápu to a vím, že na tiskové koferenci to bude úplně to stejné, pravdou ale je, že i já se potřebuji ptát a taky dostávat na otázky odpovědi. Nyní tady budu trenérem, šéfem, takže musím dělat nějaké rozhodnutí, za kterými si budu stát, ale vždy si nechám poradit, v tomto směru jsem velmi demokratický."

„Mám svoje vlastní nápady, a bude těžké mne od nich odradit. Ale nejdřív potřebuji vědět, jak to tady v Madridu funguje, potřebuju mluvit o filozofii klubu a všechno to pochopit. Nejdřív si promluvím s Valdanem, Pardezou a Chendem. Abych to tedy zhrnul a ujasnil...ve vedení týmu musí mít hlavní slovo trenér, ale než se dohodnu s vedením na svých a jejich požadavcích, musím se ptát a dostávat rady, jak to tady chodí."


„Nechci být manažerem, který vše rozhodne sám"

„Někteří lidé si myslí, že jsem diktátor, který vůbec nemá zájem se o něčem bavit třeba se sportovním ředitelem, ale opak je pravdou. Mám rád spolupráci a když můžu lidem svěřit nějakou zodpovědnost. Vůči svým kolegům jsem myslím velice loajální a když se nějak dohodneme, bude to dobré pro všechny a budeme spolu perfektně vycházet. Se sportovními řediteli určitě nemám žádný problém, v Interu třeba Marco Branca, pro klub je velmi důležité, aby měl dobrého a schopného sportovního ředitele. Nechci být manažerem, který si o všem bude rozhodovat sám."


„Hvězdy jsou tady hráči"

„Slibuji, že se od začátku pokusím dostat z hráčů maximum a budu je podporovat a chránit. Už jsem byl ve Valdebebas, kde jsem absolvoval prohlídku celého komplexu. Zóna pro VIP je spektakulární, ale od nynějška to bude zóna pro hráče, a ne pro nějaké VIPčka, a nebo se postaví nová, podobná. Hlavními osobnostmi klubu jsou hráči, a oni se tu musí cítit dobře. Pokud tu budou muset zůstat třeba na večeři, musí se tu cítit jako doma."

„První tým je "areál" ve kterém musí mít hlavní slovo pouze trenér. Nikdo se mi nebude míchat do toho, jak a kdy budu trénovat, to samé platí o tom, jestli budu hrát 4-4-2 nebo 4-3-3. A nikdo taky při poločase nepřijde do kabiny a nebude mít nějaký proslov, na to tady budu já. Myslím, že v TOP-klubech tady není co řešit. Ale nebudu sám kupovat hráče, chci vědět názor vedení, chci pracovat v týmu. Pokud se mi nějaký hráč bude líbit, ale vedení ne, chci, aby o tom se mnou mluvili."


„Treble v první sezoně? Myslím, že dlouhodobě toho můžu nabídnout víc"

„Je to docela jednoduché, klub mi musí říct, jak by to v následujících čtyřech letech mělo vypadat a dát nějaké priority a cíle. Musí říct, co bude hlavní, jestli Copa del Rey, liga, nebo Liga Mistrů, a nebo můžeme mít cíle dlouhodobé"

„Musím vědět, jak co bude a jaký je tým, například v Chelsea, když jsem měl v bráně Čecha, který dokázal dát přesnou přihrávku na dlouhou vzdálenost a vepředu Drogbu, který dokáže ve vzduchu vybojovat hodně míčů, tak proč toho nevyužít a nehrát přímo? Proč to zkoušet složitě rozehrávat z obrany, když to jde rychleji? Zato když máte Milita, který sice není tak dobrý hlavičkář ale má jiné přednosti, tak zase budete hrát jinak. V Realu je Cristiano Ronaldo a Kaká, kteří jsou jedni z nejlepších v osobních soubojích na zemi, takže zkusím najít možnost, jak tohoto využít a dostat je do těch soubojů. Fotbal a jeho taktika je přímo závislá na tom, jaké máte hráče."

„Jsem si jistý, že pokud bych s Realem Madrid narazil na Inter, byli by jsme schopní ho porazit, přesto, že pořád bude mít výbornou obranu. To nejlepší z týmu vždy dostanete, když budete vědět, kde má kdo nějaké slabiny, vím že Inter se může zlepšit jak v některých individuálních, tak v některých kolektivních věcech. Důležité je dokázat svoje slabiny skrýt a nenechat soupeře, aby jich využil, myslím, že se mi to s Interem docela povedlo. Inter měl morální problém, že se nikdy nedostal přes osmifinále, ale když jsme porazili Chelsea, tak ten tým byl schopný porazit kohokoliv."Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (155 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!