Pellegrini - sedmý Pérezem vyhozený trenér

Čas 27. 05. 2010, 19:34 | Autor Karlos | Zdrojelmundodeportivo.es
Florentino Pérez
Florentino Pérez

Včera vyhozený Manuel Pellegrini se stal již sedmou obětí vlády Florentina Péreze v Realu Madrid. Chilan se tak připojil k šestici trenérů, kteří se museli poroučet během první Pérezovy éry.

Realu Madrid je často vytýkán způsob, jak zachází s hlavními trenéry. Neúspěch znamená okamžitý vyhazov a to včera opět potvrdil Florentino Pérez, jenž dal padáka Manueli Pellegrinimu.

Ten se tak připojil hned k několika dalším skvělým trenérům, které aktuální prezident za své působení v královském velkoklubu vyhodil.

Během prvního mandátu (2000-2006) se z Realu postupně poroučelo šest trenérů. Prvním z nich byl současný trenér španělské reprezentace, Vicente del Bosque, toho zaměstnal ještě Lorenzo Sanz. Během svého působení na lavičce Bílého baletu Del Bosque s týmem vyhrál dvakrát Ligu mistrů, dvakrát ligovou soutěž a jednou Interkontinentální pohár.

V sezoně 2003/04 měl tým na starosti bývalý tehdejší asistent Sira Alexe Fergusona v Manchesteru United, Carlos Queiroz. O rok později ho nahradil José Antonio Camacho, který Los Merengues vedl ke třem ligovým a jednomu evropskému zápasu. Jeho místo zabral Mariano García Remón, ale na lavičce o moc déle nevydržel. Na konci roku 2004 byl nahrazen Vanderleiem Luxemburgem, ten byl ve funkci prakticky celý rok. Vyměněn byl Juanem Ramónem Lópezem Carem.

Po příchodu Ramóna Calderóna byl najat Fabio Capello. Ten byl i přes zisk ligového titulu vyhozen a na jeho místo přišel Bernd Schuster. Tomu se zprvu dařilo, nicméně krize z podzimu 2008 znamenala příchod Juandeho Ramose.

A to se znovu vrátil do funkce prezidenta Pérez, Ramos se poroučel na úkor Pellegriniho. Chilan je tedy v pořadí sedmým koučem, kterého Pérez přivedl, a který byl vyhozen. Osmým Pérezovým trenérem bude s největší pravděpodobností José Mourinho. Jak dopadne ten?

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (41 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!