Mourinho odhalil své plány

Čas 27. 05. 2010, 16:57 | Autor vjetef | Zdrojgoal.com
José Mourinho - nový trenér Realu Madrid
José Mourinho - nový trenér Realu Madrid

V dnešním rozhovoru pro deník AS José Mourinho komentuje své nadcházející působení na lavičce Bílého baletu. V něm například řekl, že Raúlovi a Gutimu nechává otevřené dveře, pokud budou chtít.

"Special one" dal španělskému AS jeho první interview ohledně jeho plánů, probrali všechny klíčové body a hlavně, jeho stěhování bude hotové už dnes. 

 
O přestupech
Na prvním místě v mysli má Mourinho posílení obrany, má vážné pochybnosti ohledně budoucnosti levého obránce A. Cole v Chelsea, ale Maicon z Interu se zdá být prioritou. 

"Chci tři, nebo čtyři defenzivní hráče, protože díky tomu budeme lepší v útoku," řekl. "Normálně (mé týmy) hrají se 4 vzadu, ale s podporou ve stylu A. Cole a Maicona ... jsme připraveni hrát stejně tak."

Maicon? "On je prvotřídní, po fyzické stránce neskutečný, má skvělé kvality je to obránce, který dá 6, nebo 7 gólů v sezoně. Nebudu říkat, že bych ho v Madridu nechtěl."

Nicméně, stejně tak nepravděpodobně se jeví podpis Fabio Coentrao z Beneficy. "Je to hráč, který je teď hodně oceňován, ale podepsání Fabia Coentraa je jako podepsat portugalského Marcela" vysvětluje, čímž vyjadřuje důvěru mladému Brazilci. "Upřednostňuji podepsat hráče s rozdílným profilem, ačkoliv uznávám, že udělal skvělý pokrok."

Další hvězdou Beneficy je Angel Di Maria, ale cena za něj by mohla vyvolat neklid. "Je to fantastický hráč v malých soutěžích. Pochybuji o tom, že by mohl dělat to samé ve španělské nebo italské lize. Pokud mně řeknou, že můžeme podepsat Di Mariu za rozumnou cenu, řeknu dobře, pojďme ho podepsat. Ale cena je mimo tento svět a já nemám rád, když můj klub platí šílené peníze za hráče."

Vypadá nepravděpodobně, že by se Diego Milito nebo Daniele De Rossi stěhovali do Španělska. "Jako středový forward má Milito všechno. Je to fantastický útočník. Ale také si myslím, že je to hráč, který vstoupí do historie s Interem a klub ho nemůže nechat jít. Myslím, že je nemožné podepsat De Rossiho, protože Řím je Totti a De Rossi. Totti za chvíli ukončí kariéru a De Rossi je jeden z těch, kteří ho nahradí."

Anglie by mohla vypadat jako místo, pro uskutečnění jeho plánu najít nějakého zkušeného záložníka. Stevena Gerrarda a Franka Lamparda kouč hodnotí vysoko.  "Mám rád fotbalisty, kteří jsou ve finální části své kariéry. Miluji 33 nebo 34leté fotbalisty. Jsou to hráči, kteří nestojí moc peněz, ale když Vám dají tři dobré roky, vyplatí se to. Oba jsou to opravdu vynikající hráči a vždy mají co dát."


Ohledně hraní dobrého fotbalu

Milé je mu útočení pomocí vysunutých obránci jako Maicon a Ashley Cole, Mourinho plánuje orazítkovat si tým v Bernabeu svým vlastním stylem. "V záloze můžeme hrát diamant nebo trojúhelník. Jestliže použijeme trojúhelník, můžeme hrát na tři útočníky," řekl. "Bude to vyvážený tým. Budeme mít vlastní identitu, nikoho napodobovat nebudeme. Tým je tým. Je velmi náročné být lepší než tvůj soupeř po celých 90 minut, takže jsou tam vždy momenty, kdy musíte být tým a obětovat se."

Raul a Guti
Mourinho by mohl zničit ikony Realu, ale ještě není připraven urazit fanoušky oblíbenců na Bernabeu. "Veteráni si zaslouží být šťastní. A můžou být šťastni i s jiným týmem, nebo jinou rolí v týmu, který se stal na dlouhou dobu jejich domovem." vysvětlil. "Guti už je pro mě pryč. Četl jsem co řekl a je to tak. Raul, na druhou stranu, ještě jsem ho neslyšel nic říct. Až budu v Madridu, chtěl bych si s ním promluvit, po telefonu nebo osobně jak se mu to bude hodit."


Kaká ?

Mourinho očekává, že se Kaká brzy vrátí ostřejší a lepší po sezoně narušené zraněním. "Byl zraněný a  vypadá to, že během několika měsíců ztratil sebedůvěru, ale nemyslím si, že by byl nějaký problém při jeho návratu do solidní formy. Je to hráč, který potřebuje mít vysokou důvěru."

Rivalové Realu Madrid v La Liga
Bitva s Barcelonou o ligový titul v příštím roce bude jistě skvělou podívanou, ale Mourinho tvrdí, že není vyloučeno, že si v jeho nové práci udělá nepřátele. "Nejsem ničí nepřítel. Nejsem anti-barcelona, anti-atletico ani anti-milan. Jsem fanda Interu a od teď budu fanda Realu. Půjdu s pokorou, ale jsou některé věci, které chci změnit. Nechci si dělat nepřátele nikde. To nikdy nebyl můj záměr."

"Španělská liga byla tuhle sezonu velice příjemná a já tu ještě nebyl. Doufám, že Valencia, Mallorca a Atletico toho vyhrají víc a my uvidíme ještě lepší soutěž než letos. Bude to velké, protože Barcelona dobře podepsala a bude ještě silnější než letos. Nemám žádný problém s Guardiolou. Znám ho mnoho let, vždy jsme měli dobrý vztah a hodně ho respektuji."

"Chci vyhrát ligu, protože se ještě žádnému trenérovi nepovedlo vyhrát anglickou, italskou a španělskou ligu. Chci být první, kterému se to podaří a první kdo vyhraje Ligu Mistrů s třemi různými kluby. Ale nemůžu přijít a říct "jdeme si pro ligový titul" vzhledem k tomu, že budeme čelit tak skvělému týmu jako je Barcelona. Pouze top týmy můžou vyhrát treble. Jestli se Real Madrid stane top týmem, může ho vyhrát."

O Jorge Valdanovi
Práce s generálním ředitelem je také jedna z oblastí, kde Mourinho nečeká moc problémů i přesto, že ho v minulosti kritizoval. "Jsme absolutně v pohodě. Nemám žádné pochybnosti o fungování našeho vztahu, protože Valdano byl hráč a trenér stejně jako já. Nemyslím si, že by měl sportovní ředitel chodit do šatny mluvit s hráči. Můžeme mluvit o podpisech a dalších věcech. V Interu jsem chtěl podepsat Carvalho. Branca mi řekl "Lucio je lepší". Skupina je lepší, když funguje na všech úrovních."

Jeho oddanost
Mourinhova vášeň je opravdu nezpochybnitelná a také plánuje na Bernabeu zavést ohromnou pracovní morálku. "Můžu dát to co jsem dal každému klubu, pro který jsem pracoval - absolutně všechno ze mě. Můj život je moje rodina a můj klub. Nebudu mít čas chodit na procházky Madridem, hrát tennis nebo golf. Slibuji naprosté odevzdání."

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (85 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!