Pellegrini propuštěn, měl by přijít Mourinho!

Čas 26. 05. 2010, 19:37 | Autor Karlos | Zdrojmarca.com
Manuel Pellegrini byl odvolán
Manuel Pellegrini byl odvolán

<Aktualizováno 22:44> Na dnešní podvečerní tiskové konferenci oznámil prezident Realu Madrid, Florentino Pérez, odvolání Manuela Pellegriniho a to, že by na jeho místo měl přijít José Mourinho!

To, na co všichni čekali, se dnes po půl osmé odpoledne potvrdilo. Chilský trenér Manuel Pellegrini byl Florentinem Pérezem odvolán z pozice hlavního trenéra Realu Madrid!

Od 18:30 jednalo představenstvo královského klubu na Santiagu Bernabéu a o hodinu později vyřkl ortel na tiskové konferenci právě prezident Pérez. Kromě toho potvrdil, že na uvolněné místo se chystá přivést Portugalce Josého Mourinha.

„Na našem dnešním zasedání se představenstvo shodlo, že Pellegriniho práce v Realu Madrid je u konce a na jeho místo přijde José Mourinho. Podepsání smlouvy s novým trenérem proběhne v brzké době, ještě se řeší poslední podrobnosti jeho stávající smlouvy s Interem Milán. Chtěl bych nyní odtud Pellegrinimu poděkovat za obrovskou profesionalitu a oddanost klubu. Nicméně jsme dospěli k závěru, že tento projekt potřebuje nový impuls.“

Pro projekt Florentina Péreze není jen důležité si udržet trenéra, ale hlavně vyhrávat tituly a poháry. Prezident Realu také prozradil, že Mourinhův styl přesně zapadá do koncepce královského velkoklubu.

Real Madrid se vždy charakterizoval tím, že mohl získat ty nejlepší lidi. Věříme, že je ten správný čas zaměstnat tak skvělého kouče. Real Madrid se zaměřuje na stabilitu, ale stabilitou je vyhrávat tituly a být jedničkou v Evropě, ne si jen držet trenéra. Styl, jakým se prezentuje Mourinho, se hodí do hodnot Realu Madrid, které jsou založeny na vyhrávání a oběti.“

Podpisu smlouvy s portugalským koučem už brání jen výkupní klauzule ze smlouvy v Internazionale. Agenti Realu Madrid hodnotí celou situaci tak, aby bylo řešení výhodné pro Real Madrid. Pérez prozradil, že přestup do Madridu je jen otázkou času.

Klauzule odstupného v Mourinhově kontraktu v Interu je otázkou správného výkladu. Řešíme to trochu déle, abychom věděli, co můžeme dělat, ale nemáme pochyby o tom, že bude situace rychle vyřešena. Real Madrid požaduje dokonalost a tu nám možná dá Mourinho. Přestupy? Budeme o tom diskutovat s novým trenérem. De Rossi? Je to čest, že o nás takový hráč říká takové věci.“

Na úplný konec Florentino Pérez komentoval trochu i finanční situaci. Také nezapomněl ještě jednou poděkovat Manuelu Pellegrinimu za odvedenou práci.

Jestli budeme dělat správná rozhodnutí ve sportovní sekci, bude to stejně dobré jako v ekonomické sekci. Musíme být věrni našemu modelu. Naše zisky se automaticky zvýší tím, že budeme nejlepším týmem na světě. To jsme prokázali již v roce 2000. Klub je ve vlastnictví fanoušků prostřednictvím našich akcií. Nakonec ještě jednou děkuji Manuelu Pellegrinimu za jeho práci a obětavost.“K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!


Samotný José Mourinho dnes po schůzce se zástupci Internazionale prohlásil, že půjde trénovat do Španělska. Je tedy asi už jen otázkou času, kdy bude oficiálně uveden do funkce. Podepsat by měl smlouvu na 4 roky s platem 10 milionů eur ročně.

Rozhodně však musíme Manuelu Pellegrinimu, jenž měl v Realu smlouvu ještě na jeden rok, poděkovat i my za jeho služby, které v královském velkoklubu odváděl během posledního roku. Los Merengues vedl celkem v 48 zápase a vyhrál jich 36, což dává úspěšnost 75%. GRACÍAS MANUEL! HALA PELLEGRINI!
 
Výsledky ankety hodnocení Manuela Pellegriniho

Jakou známkou byste ohodnotili první sezónu Galácticos II. pod vedením Manuela Pellegriniho? Známkujte jako ve škole.

1 (3,9%)
42
2 (52,8%)
573
3 (29,7%)
323
4 (6,4%)
70
5 (7,2%)
78
Celkem hlasovalo: 1086

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (127 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!