Legendy Realu se utkají s legendami AC Milán

Čas 29. 04. 2010, 20:15 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com, marca.com
Galliani a Pérez
Galliani a Pérez

Dva evropské velkokluby, Real Madrid a AC Milán, spojily své síly a dohodly se na uspořádání benefičního zápasu, v němž by si měli zahrát bývalí hráči z obou stran. To vše na podporu prevence náhlých smrtí sportovců.

Dnes byl na Santiagu Bernabéu oficiálně ohlášen benefiční zápas, v němž jednu z hlavních rolí bude hráč Real Madrid. Tu druhou pak obsadilo milánské AC. Hrát by se mělo na konci května.

Prezentaci utkání samozřejmě vedl prezident 'domácího' královského velkoklubu, Florentino Pérez. Nechyběl ani zástupce druhé strany, Adriano Galliani. Byl tu i prezident španělského olympijského výboru, Alejandro Blancos, víceprezident madridského společenství, Ignacio González, Jorge Valdano, Emilio Butragueňo, Ettore Messina, Alfredo di Stéfano a hráči v čele s Kaká, Sergio Ramosem a Ikerem Casillasem.

„Je mi ctí představit tento benefiční zápas, jenž spojí dva velké týmy a mnoho mimořádných hráčů. Fotbal jsou emoce, historie, rivalita, vášeň a přátelství. Fotbal má neuvěřitelnou schopnost vytvořit takovéto situace,“ otevřel Pérez. „Tento zápas má za úkol pomoci omezit a zabránit náhlým smrtím sportovců. Nemá to žádné logické vysvětlení a je to vždy velmi bolestivé, takže účast v takové iniciativě je ctí,“ řekl naopak Galliani.

„Během dětství jsem sledoval mnoho hráčů, kteří tu budou 30. května,“ řekl Casillas a Ramos dodal: „zažil jsem hned několik smutných příběhů, které nemají žádné vysvětlení. Musíme udělat více v pokračování vyšetřování a prevence takovýchto událostí.“

Hrát se tedy bude 30. května na Santiagu Bernabéu a to od 19:00. Na 'Corazón Classic Match 2010' se budou moci fandové dostat za symbolických 5-10 eur. Na hřišti by se měli objevit hráči jako Zinedine Zidane, Luis Figo, Franco Baressi, Paolo Maldini, Alfonso, Buyo, Amavisca, Karembeu, Albertini, Papin a Costacurta.

Celá fotogalerie ke zhlédnutí zde.


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!