Cristiano: Vybral jsem si Real Madrid a vybral jsem si dobře!

Čas 29. 04. 2010, 17:42 | Autor vjetef | Zdrojrm.com
Ronaldo ve Sportingu
Ronaldo ve Sportingu

„Jsem šťastný, že jsem to udělal," říkal Cristiano Ronaldo o svém životě při rozhovoru pro španělské radio (Cadena COPE).

„Madeira je pěkný ostrov, kde se děje opravdu hodně. Každý mě tam zná, ale to je cena, kterou platím za svoji popularitu. Profesionální fotbal je to, co jsem si vybral jako karieru."

 „Když mně bylo 16, musel jsem si vybrat mezi fotbalem nebo pokračováním ve studiu. Když jsem se připojil ke Sportingu, chtěl jsem ráno trénovat a večer studovat. Mnohokrát jsem byl povolán k hraní za první tým. Jednoho dne jsem mé matce řekl, že si musím vybrat mezi fotbalem a studiem. A děkuji bohu, že jsem si vybral fotbal."

 „Můj sen bylo dostat se do prvního týmu Sportingu. Jednou jsem se tam dostal a cítil jsem, že bych mohl jít ještě dále. Hodně klubů se o mě zajímalo, což mě ještě více motivovalo."

 „Přestěhování z Madeiry do Lisabonu byl jeden z nejtěžších momentů mého života. Opustil jsem rodinu když mně bylo pouze 11 let. Plakal jsem každý den. Takže potom přestup do Manchesteru už pro mě nebyl tak tvrdý. Bylo mně 18, takže jsem byl silnější. Neuměl jsem jazyk, ale Diego Forlan mně moc pomohl."

 Všechno jednou končí. Když po 6 nebo 7 letech v klubu získáte všechno co můžete, obě individuální a týmové trofeje, máte chuť vyhrát něco dalšího, takže proč né změna ? Změna je někdy dobrá. Můj čas tam škončil, protože jsem chtěl další věci: novou zemi, novou mentalitu a rozdílný styl fotbalu. Vybral jsem si Real Madrid a vybral jsem si dobře. Jsem velmi šťastný, že jsem to udělal."

 Vždy jsem cítil spojení s klubem kvůli jeho historii. Den, kdy jsem byl představen byl historický. Byl jsem trochu nervózní. Stadion byl plný. Bylo to velmi speciální, můj sen se stal skutečností. Na ten den nikdy nezapomenu. Možná že jsou na mě vyvíjeny větší nároky, ale beru to jako výzvu. Tak to vidím já."

 Raúl je tváří Realu Madrid. Za ty všechny roky co zde hrál, vyhrál vše. Obdivuji ho a respektuji. Doufám, že bude nadále pokračovat. Časem se můžeme všichni ještě zlepšit."

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (29 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!