Ronaldo: Messi je lepší hlavně díky Barceloně

Čas 19. 04. 2010, 16:22 | Autor thjuks | Zdrojcalciomercato.com
Cristiano Ronaldo proti Valencii
Cristiano Ronaldo proti Valencii

Rozhovor s Cristianem Ronaldem, ve kterém sebevědomě hodnotí výkony Messiho a tipuje jak dopadnou semifinále Ligy mistrů.

Mnozí říkají, že Messi je nejlepší fotbalista. Je to pravda?
Možná ano. Ale upřímně řečeno, všichni v Barceloně jsou fantastičtí. Vyhráli pět nebo šest titulů a vedou La Ligu. Messi měl skvělý rok, ale tým mu pomáhá. Pořád zná své spoluhráče lépe a lépe.

Před Messim to byl Ronaldo. Kdy se vrátí na výsluní?
Myslím, že jsem vždy na vysoké úrovni. Pokud Madrid nic nevyhraje tak to přece neznamená, že nehraji dobře. Každý den pracuji na svém zlepšení. Myslím, že Real může být v lize úspěšný. Potom je tu Mistrovství světa. Je to můj první rok v Madridu. Jako tým můžeme hrát ještě lépe, ale když se podívám na své individuální úspěchy, tak si nestěžuji.

Možná je lepší vyhrát La Ligu s Realem než Premier League s Manchesterem...
Jsou to dvě rozdílné věci, zvlášť tento rok panuje ve Španělsku velká konkurence. Barcelona je velmi silná, ale my bojujeme a věříme v sami sebe.

Pokud by byl rok 2010 bez trofeje, byl by nejhorší ve vaší kariéře?
Ano, protože jestli jste nevyhráli nic, znamená to, že jste ztratili rok. Ale nic není jisté, odpovězeno bude až po Mistrovství světa.

Byl by Mourinho pro Real nejlepší trenér?
Ah... Všichni o tom mluví. Je tu spousta jmen. Já znám Mourinha velmi dobře, můžu říci, že je fantastický kouč. Jenže teď je můj trenér Pellegrini a já jsem šťastný.

Kaká působí neviditelně. Jak si to vysvětlujete?
Měl problémy se zraněním. Ale jsem si jistý, že na Mistrovství světa bude jeden z nejlepších.

Jak vidíte Portugalsko? Do turnaje zbývají méně než dva měsíce.
Nečekali jsme takovou kvalifikaci. Příprava prvním zápasem bude zásadní. Povedeme si dobře.

Ve vaší skupině bude Brazílie s Kaká. Máte strach?
Nemyslím moc na to, je to až třetí zápas. Jestli vyhrajeme první dva, budeme uvolněnější.

Gól proti Valencii

Bude to první Mistrovství světa v Africe, kde se narodilo hodně talentů, ale nevěnovala se jim často velká pozornost. Vy sám jste musel překonat spoustu obtíží. Mohl byste nějak poradit?
Africké týmy jsou velmi silné, velmi fyzické. Mladým africkým hráčům bych řekl, že všechno je možné, pokud si za tím tvrdě jdete. Od útlého věku bylo mým snem stát se profesionálním fotbalistou, dokázal jsem to a nyní můžu říci: Nikdy se nevzdávej! Příležitost přijde všem, musíte jen vědět, jak ji uchopit.

Teď o Lize mistrů. Kdo postoupí do finále? Barcelona nebo Inter?
Bude to těžký zápas pro oba týmy, hrající dobrý fotbal. Nejlepší vyhraje. Předpokládám, že Mourinho vymyslí na Barcelonu takovou taktiku, která bude vítězná.

A duel mazi Bayernem a Lyonem?
Bayern je silný, ale já bych vsadil na Lyon.

Co vás činí výjimečným? Vedení míče, střela, rychlost?
Narodil jsem se s tím vším. Ale když máte kvality a netrénujete každý den, jsou vám k ničemu.

Změnil se vám život více hraní za Manchester nebo v Madridu, kde jste se stal nejlépe placeným fotbalistou světa?
Můj život se změnil více, když jsem přišel do Manchesteru.Někdy není snadné být součástí nejsilnějšího týmu světa, Realu, ale jsem tu šťastný, věřím v Real. Manchester je skvělý tým, ale teď chci vyhrát s Realem co nejvíce, jako se to podařilo v Anglii.

Psalo se, že Real chce Rooneyho. Chtěl byste znovu hrát vedle něj a Vidiće?
Možná. Nikdy nevíte. Myslím, že Rooney je v Manchesteru rád a nemá plány něco měnit. Je můj přítel, ale jsem šťastný se spoluhráči, které mám teď.

Jak Ronaldo snáší porážku?
S frustrací. Někdy nemůžu mluvit s nikým, ani s matkou a sestrou.

Už se po prohře někdy plakal?
Ano, i to se stalo.

Messi řekl, že k věčné slávě potřebuje něco vyhrát s Argentinou, souhlasíte?
Ano. Velcí šampióni jsou vidět v největších turnajích, v důležitých zápasech. Také jsem ještě nic nevyhrál s Portugalskem. Uvidíme na Mistrovství světa... V každém případě přeji Messimu a Argentině to nejlepší.

Pokud, jako v utkání na Mistrovství světa 2006 v Německu, byste mohl nepřímo přispět k vyloučení svého spoluhráče z klubu, co bys dělal?
Udělal bych to samé. Nemyslím, že bych udělal něco špatného (reaguje na aféru ohledně vyloučení Rooneyho ve střetnutí Anglie - Portugalsko na MS 2006). Když bráním barvy Portugalska, reaguji jen pro svou zemi. Udělal bych to samé znovu.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (30 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!