Gonzalo Higuain: Barcelona je v současné době nejlepší tým na světě

Čas 26. 02. 2010, 16:48 | Autor vjetef | Zdrojgoal.com
Gonzalo Higuaín
Gonzalo Higuaín

Higuain věří, že je Barca stále nejlepší, i když doufá, že se to změní...

 Útočník Realu Madrid považuje Lionela Messiho za nejlepšího hráče, což zároveň dává výhodu Barceloně jako týmu.  

Argentinec si cení svého krajana pro jeho "mistrovství". "Ať si mají lidé rádi koho chtějí, ale pro mě je Messi nejlepší na světě. Vyhrál zlatý míč, ocenění FIFA za nejlepšího hráče světa a momentálně je na světě nejlepší. Ačkoliv Madrid je nejlepší tým historie, Barcelona je v současnosti nejlepší tým na světě. Je pro mě těžké to říci." 

 Avšak El Pipita také věří, že Real má mužstvo a sílu na to, dokončit tuto skvělou sezonu, která jak doufá, skončí vítězstvím titulů, především pak titulu v Lize Mistrů. "Jsme plní nadějí, když pomyslíme, že se finále hraje na Bernabéu. Je to pro nás zvláštní motivací. Bylo by srdce rvoucí, kdybychom nepostoupili ani do čtvrtfinále."

 Kromě toho  má Higuain plnou důvěru k Pellegrinimu.  Stejně tak věří, že už se mu podařilo získat pevnou pozici v mužstvu. "Hodně jsem bojoval a nikdy to nebylo lehké. Minulou sezonu jsem byl vedoucím střelcem, ale letos jsem začínal na lavičce a musel si vybojovat místo v základní jedenácce. Důvod, proč jsem byl schopen toho dosáhnout je, že mám důvěru v sebe a vto co dělám."

 Higuain také hovořil o svém dočasném kouči Bernd Schusterovi, který argentinci řekl, že to bude mít v Realu Madrid velice těžké. "Kdybych odešel, mohl bych toho v budoucnu litovat. Dnes jsem velmi šťastný a chci tu zůstat dlouhou dobu."

 V odpovědi na dotaz ohledně jeho souboje s Benzemou o pozici prvního útočníka byl Higuain opatrný a zdůraznil, že rivalita mezi ním a Francouzem se nepromítla do špatného vztahu mezi nimi.

 "Po jeho příchodu jsem věděl, že budu muset hodně bojovat, protože je to velmi zkušený hráč. Nikdy jsem se neviděl z týmu, díval jsem se na to opačně. Jeho příchod jsem považoval za plus, protože ať už bych hrál nebo ne, měl sem vynikajícího hráče ke srovnání. Celá situace ohledně Benzemy je něco, co se sem dostalo z tisku. Hráli jsme spolu proti Valencii a hráli jsme velmi dobře. Karim a já spolu hodně mluvíme. Nemluvíme přes dvě a půl hodiny, ale mluvíme a zasmějeme se." 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (27 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!