Zajímavé statistické údaje

Čas 26. 02. 2010, 15:26 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com
Zápas s Gijónem - jeden z mála nepovedených
Zápas s Gijónem - jeden z mála nepovedených

Real Madrid má aktuální ročník španělské La Ligy rozjet opravdu dobře. Na Barcu ztrácí zatím jen dva bodíky a navíc se mu podařilo překonat hned několik rekordů, nyní je na řadě další.

Fanoušci Los Blancos musí mít ze svých miláčků zatím radost. Mužstvo královského velkoklubu totiž v minulém a předminulém kole vyrovnalo rekord v počtu získaných bodů do 22., respektive 23. kola.

Nyní mohou vstoupit do historie překonáním tohoto rekordu. Týmu se to povede, když po šesté za sebou v lize vyhraje, v cestě navíc stojí až předposlední Tenerife.

K tomuto možnému zápisu rozhodně také přičtěme fakt, že v letošní sezoně doma Real Madrid ještě nezaváhal. Z 12 zápasů jich všech 12 vyhrál, naposledy naložil šest branek Villarrealu.

Touto myšlenkou se dostáváme k dalšímu zajímavému faktu. Bílý balet má totiž po 23 odehraných kolech nejvíce vstřelených gólů z Evropy, v potaz musíme brát, že třeba v Anglii jsou o několik kol dopředu.

Nejlepším celkem ve Španělsku je Real i z toho pohledu, že v aktuální sezoně skórovalo již 16 hráčů prvního týmu, což se zatím žádnému dalšímu klubu nepovedlo. Z Málagy dalo gól jen 14 hráčů a z Barcelony a Zaragozy pak 13.

Jedním z našich střelců je i Brazilec Kaká. Ten je navíc, společně s barcelonským Keitou, nejlépe střílejícím záložníkem. Dokázal se trefit již v šesti případech. Skvělé Brazilcovy statistiky podtrhuje fakt, že má na kontě nejvíce asistencí z Los Merengues, stejně jako branek šest.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (6 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!