Na kus řeči s Ramosem a Albiolem

Čas 21. 02. 2010, 10:46 | Autor podvinho | Zdrojrealmadrid.com
Sergio Ramos
Sergio Ramos

Před důležitým a očekávaným zápasem s Villarealem poskytli dva hráči Realu rozhovor. Jedním z nich byl i Sergio Ramos, který očekává, že zůstane v Madridu ještě dalších deset let!


Sergio Ramos: Na útočníky se připravuji pomocí videa


Ahoj Sergio. Co jsi se během času v Realu naučil?
Stále lépe chápu, že nemohu jen útočit, ale musím se i poctivě vracet a pomáhat v defenzivní činnosti. Ale zase nemohu zapomenout na ofenzivu, i ta se ode mě očekává.
Dříve jsi útočil více. Na druhou stranu Barcelona využívá Daniho Alvese také hodně a je úspěšná.
Ano, ale je v tom rozdíl. Vždy záleží na tom, kdo hraje před vámi. Za dob Fabia Capella hrál přede mnou vždy David Beckham a ten mi hodně pomáhal s obranou činností, proto jsem mohl útočit více. Poté to bylo těžší, jelikož tam zaskakoval například Higuaín a ten se tam necítil nejlépe. Proto jsem nemohl tolik útočit, soupeři toho využívali. Po příchodu Granera či Lasse je to ale jiné, oni umí zaskočit a je to znát.
Real Madrid, to měla být obrovská síla, která každého soupeře převálcuje. Ale paradoxem je, že nejlepší zápasy jste odehráli bez Ronalda a Kaká a navíc jste skvělí v obraně. Není to divné?
Musíme rozlišovat hru s Ronaldem a Kaká a bez nich. Když hrají, hrajeme více ofenzivně a s více záložníky. Já jsem pro hru se třemi záložníky a s křídly. Když je na hřišti například Granero, je to velmi vyvážené.

Jak si s Granerem rozumíš?
Velice dobře. Je to spíše defenzivní hráč, ale umí být velice nebezpečný. Navíc zahrává skvěle standartní situace, z toho profitujeme. Je výborně technicky vybaven. Lépe zahrával snad jen Beckham.

Učíš se před zápasem, jak hrajou útočníci soupeře?
Ano, samozřejmě. Je to moje práce. Věnuji tomu opravdu mnoho času. Když vidím tři záznamy o jednom hráči, jsem spokojený a připravený na 100%.

Jsi skoro vyjímkou, jelikož moc hráčů ze Sevilly se v Realu Madrid neprosadilo.
Ano, to je pravda. Ale většina hráčů odcházela velmi brzy, moc dlouho tu nevydržela. Já jsem tu už pět let a očekávám, že dalších deset budu.
Raúl Albiol: Za Pellegrinim stojíme, nic jiného nás nezajímá

Jaká je atmosféra po zápase v Lyonu?
Je dobrá. Musíme na to prostě zapomenout. Nedá se nic dělat. Byl to zlý zápas, ale to se stává. Máme odvetu na to, abychom se z toho dostali.

Jak se projevuje to, že se opět mluví o odchodu Pellegriniho?
Nijak. V kabině to neřešíme. My trenérovi věříme a stojíme za ním, on zase věří v nás. Budeme s ním až do konce.
Co říkáte na to, že by mohl přijít Mourinho?
Nevím, co na to říct. Jak říkám, stojíme za Pellegrinim, to je asi vše.
Překvapilo tě, že v Lyonu nastoupili v základní sestavě Xabi a Diarra?
Nezaskočilo. Nebyl k tomu důvod. Všichni jsou tady velmi dobří hráči, každý maká na 100%. Navíc systém se příliš nezměnil. Takto už jsme vyhráli několik zápasů. To nás ale neomlouvá, byl to špatný zápas a my to musíme napravit, to je jasné.
Ty ale nejsi kritizovaný a prosadil si se do základu.
Jsem za to rád, ale určitě nepolevím. Vždy si chci udržet směr a pokoru, když hraji dobře, i když se mi nedaří. Jednoho dne jsem chválen, druhý můžu být kritizován, tak to prostě je. Když si fotbalista, musíš si na to zvyknout. Je to součást tvé práce.
V čem si se zlepšil od přestupu do Realu Madrid?
Hlavně v tom, co znamená velký tlak a odpovědnost. Pocítil jsem, jaké to je hrát v takovém klubu a ještě na místě stopera. To vyžaduje velkou koncetraci a stoprocentní nasazení v tréninku i v zápase.

Už dlouho se spekuluje, že tvůj přítel David Silva přestoupí po sezoně do Realu. Co by jsi na to říkal?

Samozřejmě bych byl rád. Davida znám již 14 let. Hrál jsem s ním ve Valencii, hraji s ním ve španělské reprezentaci. Mít Davida v týmu je velká výhoda, je to skvělý hráč a určitě by se hodil každému týmu.

Zítra se postavíte proti Villarealu, jaký to bude zápas?
Určitě velice těžký. Oni umí skvěle zahrát na Bernabéu a Nou Campu. Mají výborné útočníky a křídla. Bude to těžký zápas, ale chceme ho zvládnout.


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!