Cristiano Ronaldo: Pokud chceme do finále, musíme porazit Lyon

Čas 13. 02. 2010, 01:40 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.pl
Ronaldův zákrok na Mtiligu
Ronaldův zákrok na Mtiligu

Cristiano Ronaldo se po dvou zápasové pouze vrací zpět do sestavy Realu Madrid a tak není divu, že Španělské deníky jsou plné rozhovorů právě s nejdražším hráčem v historii fotbalu.

Tento víkend jsou na programu dva důležité zápasy. Real Madrid hraje na půdě Xerezu a FC Barcelona hraje v Madridu s Atléticem. Myslíte si, že to může být rozhodující kolo v soutěži?
„Musíme se soustředit jen na zápas s Xerezem. Musíme vyhrát, to je naše priorita. Ale samozřejmě, že zápas Barcelony je také důležitý. Pokud ztratí body, bude to dobrá zpráva pro nás. Nyní však musíme myslet na zápas s Xerezem. Víme, že hrajeme proti týmu, který je na posledním místě, ale na to my nesmíme brát ohled."

Už jste mluvil se svými krajany z Atlética Madrid, Tiagem Simãem?
„Ano, mluvil jsme se Tiagem. Ale kontaktoval jsem i Simãa. Doufám, že odehrají dobrý zápas a porazí Barcelonu. Jejich vítězství by byla skvělá zpráva pro nás. Ale přesto musíme především myslet na náš zápas."

Co si myslíte o nedávných spekulacích kolem rozhodčích?
„Můj názor je, že rozhodčí mají k dispozici všechny možné prostředky, aby mohli svojí práci vykonávat co nejlépe. Nemyslím si, že by chtěli někomu úmyslně ublížit. Ve Španělsku jsou dobří rozhodčí, ale v posledních dnech se to moc řešilo. Myslím, že Real i Barca má v rozhodčích podporu. Mohu si jen přát, aby se vždy hrálo podle pravidel."

Nemyslíte si však, že rozhodčí pomáhají velkým hráčům?
„Jsem úplně stejný jako před tím, něž jsem dostal červenou kartu. Nic špatného jsem neudělal. Pro budoucnost se musím poučit a nemávat v soubojích tolik rukama. Opravdu jsem nechtěl nikoho udeřit. Nicméně se to stalo. Nyní se chci zaměřit na současnost."

Je Real Madrid posedlý Ligou mistrů?
"Myslím, že ano. Bylo by to něco neskutečného hrát finále této soutěže na domácím stadionu. Ale my musíme jít krok za krokem a myslet na další zápas. Samozřejmě, že jsme schopni se dostat do finále, ale před tím musíme vyhrát mnoho zápasů."

Co očekáváte od zápasů s Lyonem? Real Madid s ním nikdy nevyhrál.
„Nikdy? Na Riazoru jsme také nevyhráli celých 18 let. To neznamená, že i tato série nemůže skončit. Tato sezona vše změní. Musíme porazit Lyon. My všichni jsme dobře připraveni. Pokud chceme vyhrát Ligu mistrů, nesmíme prohrát ve Francii. Víme, že mají skvělé hráče a na jejich stadionu to je velmi složité, ale nic není nemožné. Pokud Real Madrid neporazí Lyon tak nemusíme přemýšlet o finále na Santiago Bernabéu. Musíme k soupeři přistoupit s respektem, ale myslím si, že je můžeme porazit. V Lyonu jsem hrál několikrát a vím, že je to tam složité, ale ne nemožné. Musíme vyhrát ve Francii."

Real Madrid již pět let neprošel přes brány osmifinále.
„No, to je docela dlouho. Nyní je čas ukončit tuto sérii. Doufám, že tento rok se nám to podaří."

Chcete-li vyhrát Ligu mistrů, musíte mít fyzicky silné hráče, jako je třeba Lass a Mahamadou, nebo budete sázet spíše na hráče kteří dokáži rozhodnout zápas?
„Myslím si, že fyzický aspekt je také velmi důležitý. Dovednost a talent není všechno. Jako tým máme hodně talentovaných hráčů, ale fyzička je také důležitá. Když Manchester United vyhrál Ligu mistrů, měl ve svém středu 3-4 velmi dobře technicky vybavené hráče."

Cítíte se tak klidněji, když hraje i Lass?
„Bez ohledu kdo hraje, já se cítím vždy dobře. Znám ho dobře, protože působil v Premier League. Je to rozený bojovník. Rozhodnutí však patří trenérovy. Granero je také velký hráč. Trenér ví sám moc dobře koho do jakého zápasu postaví. Dobře si rozumím s Lassem i Granerem."

Zaplatil by jste 100 milionů eur za Ribéryho?
„Nezaplatil bych ani halíř, protože nejsem prezident Realu Madrid. Je zřejmé, že je to skvělí hráč a tady hrají jen dobří hráči. Toto rozhodnutí však není na hráčích."

Který hráč Vás z Realu Madrid nejvíce překvapil?
„Je složité vybrat jednoho hráče. Raúl, Guti, Casillas, Kaká... Všichni to jsou skvělí hráči a skvělí kolegové. Nejde vybrat jednoho hráče."

jaké jsou Vaše vztahy s Pellegrinim?
„Jsem potěšen z jeho charakteru. Doufám, že budu moci pod tímto trenérem hrát mnoho let."

S kým si v šatně rozumíte nejvíc?
„S těmi s kterými mluvím velmi často. Kaká, Marcelo a Pepe. Především kvůli jazyku. Je to prostě jednodušší, ale i s ostatními vycházím dobře. Iker Casillas, Sergio Ramos...

Mnoho fotbalových hvězd se objevilo na filmových plátnech Hollywoodu. Už jste o tom přemýšlel?
„Proč ne? Je to možné. Možná v budoucnu. Je to součást života, která mě velmi láká. Chtěl bych o filmu vědět všechno. Nicméně je nutné počkat na ten správný okamžik. Ale proč ne? Nikdy nevíte co Vás čeká v budoucnosti."

Ale zpívat určitě nebudete, že?
(Smích) Ne, ne, ne. Určitě ne. Zpívám v šatně. Ne to určitě ne."

Jaký je Váš život v Madridu? Jak dlouho jste se učil nejdůležitější části města?
„Určitě neumím všechny. Ale chci si jednou projít celé město, ale nyní na to nemám mnoho času."

Které tři hráče považujete za nejlepší na světě?
„Fuj! To je velmi těžké říct. (smích) Rooney, Lampard, Xavi, Iniesta, Messi, Kaká, Drogba ... Je jich opravdu spoustu, že je těžké vybrat tři nejlepší."

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!