Metzelder odejde v létě

Čas 01. 02. 2010, 13:31 | Autor Karlos | Zdrojgoal.com
Cristoph Metzelder
Cristoph Metzelder

Německý stoper Christoph Metzelder dnes oficiálně oznámil, že s největší pravděpodobností opustí v letním přestupním termínu tým madridského Realu. Jeho přáním je návrat do Bundesligy.

S nálepkou spolehlivého a talentovaného obránce odcházel Cristoph Metzelder do Španělska v roce 2007. Za tři roky se však jeho kariéra trochu zvrtla, Němec totiž hrával v Realu druhé a někdy i třetí housle, mnohdy to bylo i kvůli častým zraněním.

Aktuální sezóna je ještě horší, než jaké byly ty dvě předchozí a hodně nahlas se hovořilo o jeho odchodu v zimním přestupním termínu. Zranění Portugalce Pepeho vše změnilo a 'Metza' ještě zůstal. V létě by však chtěl podle vlastních slov odejít zpátky do Německa.

Před pár dny se již jednou podobně vyjádřil, nyní vše stvrdil a je tak pravděpodobné, že v létě změní klubou příslušnost.

"Člověk musí být realistou; pochybuji, že by se mnou chtěl Real Madrid obnovit smlouvu. I když se má situace v klubu nyní trochu změnila, stále bych chtěl opustit klub," prozradil 47násobný německý reprezentant pro časopis Kicker.

"Užil jsem si to, že jsem mohl hrát v Realu Madrid, ve stejném týmu s hráči, jako třeba Raúl a Cristiano Ronaldo, ale ty tři roky v Madridu byly pro mne po sportovní stránce ztracené."

Chci se vrátit do Německa. Vždy si budu užívat hraní Bundesligy. Těším se na příchod do klubu, kterému budu moci něco dát. Chci být znovu důležitým hráčem. 
 
Christoph Metzelder podepsal Realu Madrid smlouvu v létě roku 2007 a doposud odehrál za první tým v lize, Lize mistrů a Copa del Rey dohromady jen 30 zápas, v nichž nedokázal vsítit ani jednu branku. Profil v soupisce zde! V seriálu 'Hráči mimo trávník' - zde!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!