Hvězdy pro Haiti

Čas 26. 01. 2010, 11:07 | Autor thjuks | Zdrojfoto: daylife.com
Kaká v benefičním utkání
Kaká v benefičním utkání

<VIDEO> Včera večer se na stadionu Benfiky Lisabon sešel výběr Zinedina Zidana, který si zahrál proti All Star týmu domácího klubu. Výtěžek z charitativního zápasu jde do Haiti, které bylo 12. ledna ničivým zemětřesením srovnáno se zemí.

Úvodní ceremoniál obstaral působivým přistáním krásný orel, který je symbolem Benfiky. Čestný výkop obstaral hvězdný Eusébio, který včera slavil narozeniny, a proto se nezapomnělo mu zazpívat Happy birthday.

Ve výběru hvězd Zinedina Zidana se objevilo mnoho zajímavých jmen, včetně několik bývalých Madridistas a jedné současné. Kaká nastoupil v základu, odehrál asi půlhodiny a vstřelil krásnou branku. Dostal míč na hranici pokutového území, prošel s ním přes hradbu těl před ním, obešel brankaře a pohodlně skóroval. Brazilec v zápase nastoupil místo krajana Ronalda, který se nemohl dostavit.

Současný poradce prezidenta klubu, Peréze, a jeden z nejlepších hráčů nejen historie Realu Madrid, Zinedine Zidane, bavil diváky více než jeden poločas a připsal si jednu povedenou asistenci. Na delší dobu nebyl čas. Oba dva týmy byly nabité jmény, bylo potřeba střídat.

Z bývalých hráčů Realu Madrid, se na hřišti v dresu výběru světa pod vedením Zidana, objevil Fernando Hierro, dlouholetý člen týmu (1989-2003), kapitán a trojnásobný vítěz Ligy mistrů. Další Dalším byl jeho bývalý spoluhráč Luis Figo, fenomenální Portugalec, který do Bílého baletu přišel z Barcelony. Říká vám ještě něco jméno Gheorge Hagi? Tento legendární Rumun kromě působil kromě Realu Madrid (1990-1992) rovněž i v Barceloně. Třetím přeběhlíkem s podobným příběhem je Michael Laudrup (1994-1996).

Ostatní spoluhráči Zidana nebyli méně hvězdný. Kromě Pavla Nedvěda, Thierryho Henryho, Daniho Alvése, Edgara Davidse, Roberta Pirése také Fernando Couto, Rafael Márquez, Fabien Barthez, Pauleta, Jean Sony (reprezentant Haiti), Jens Lehman, Gică Popescu, Patrick Kluivert, Graeme Le Saux, Phillip Cocu, Pauleta, Christophe Dugarry, Akwá, Amer, Ivica Olić, Ricardo Pereira, Baichung Bhutia (reprezentant Indie), Alfredo Esteves, Martin Tymoshchuk, Francis Obikwelu (portugalský sprinter) a francouzský DJ Martin Solveig.

I ve dresu „soupeře“ (uvozovky jsem umístil proto, že o výsledek nešlo) se objevil nedávný Madridista. Javier Saviola, který v loni přestoupil z Realu do Benfiky, nastoupil v druhém poločase. Mezi nejslavnější hráče z výběru Benfiky patří Nuno Gomes, Rui Costa, nezapomenutelný Abel Xavier a také Čech Karel Poborský.

Ostatní jména výběru Benfiky: Humberto Coelho, Dimas, Luisao, Paneira, KatsouranisQuim,  Miguel, Karagounis, Miccoli, Moreira, Abel Silva, Pedro Valido, Mozer, Nené, Cardozo, Ramires, Rui Aguas, Valdo, Chalana, Schwarz, Quim, Miguel Vitor, Éder Luís, Manuel Fernandes, Magnusson.

Zápas, jehož první poločas pískal Ital Pierluigi Collinam, skončil nerozhodně a ke vší spokojenosti 3:3. Střelci branek: 16. a 23. Nuno Gomes, 62. Luís - 15. Kaká, 53. Pirés, 85. Bútia. Na Estádio da Luz dorazilo 55 000 spokojených diváků.

Celkový výtěžek ze zápasu bude znán v příštích dnech. Peníze pluly jak od sponzorů, televizí za vysílací práva, tak i od diváků za vstupenky a DMS zpráv.

Tým

Potřebujete Flash player k přehrání videa

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!