Sbohem, Ruude!

Čas 25. 01. 2010, 11:34 | Autor thjuks | Zdrojfoto:GettyImages a Realmadrid.com
Ruud van Nistelrooy,
Ruud van Nistelrooy,

Po čtyřech sezonách strávených v Realu Madrid odchází. Ruud van Nistelrooy, jeden z nejlepších útočníků, kteří v klubu kdy hráli, se před utkáním s Malágou rozloučil s fanoušky a řekl poslední sbohem.

Stopa Ruuda van Nistelrooye nesmí být zapomenuta. Věčný smolař na zranění. Ano, to je také on. Jakmile však hrál, stálo to za to. V 97 oficiálních utkáních vstřelil úctyhodných 64 branek, což z něj dělá čtvrtého nejúspěšnějšího střelce v historii klubu (po vydělení dostanete číslo 0,66 branky na zápas).

Hned ve své první sezoně se skvěle adaptoval a střílel jednu branku za druhou. V druhém kole proti Levante vstřelil hattrick. Bylo jasné, že půjde do tuhého. Na konci sezony patřil k nejdůležitějším hráčům. Dvěma góly proti Zaragoze v předposledním kole zařídil velmi zajímavou zápletku o ligový titul. Real Madrid i Barcelona měli před posledním zápasem i nadále stejně bodů.

Poslední utkání se hrálo proti Mallorce. Ruud van Nistelrooy bohužel po půlhodině musel odejít kvůli zranění, ale nemusel příliš litovat. Los Blancos vyhráli 3:1 a díky lepší vzájemné bilanci nad Barcelonou vyhráli La Ligu, ačkoliv měli stejně bodů jako druhý tým. Holandský útočník získal Pichichiho trofej pro nejlepšího střelce La Ligy. V 37 zápasech skóroval hned 25krát.

I v další sezoně patřil mezi postrachy a ve 24 ligových utkáních se trefil 16krát. Bohužel v následujícím ligovém ročníku se vážně zranil a jeho kariéra se na dlouho přerušila. Bolavé koleno mu dovolilo si zahrát až začátkem letošní sezony proti Xerezu, kdy se znovu ukázal jako skvělý útočník.

Hned při svém opětovném debutu vstřelil branku. Bohužel při oslavě branky se znovu zranil. Další šance si zahrát potom už téměř nepřišla. Pouze jednou si zahrál jako náhradník Copu del Rey a také Ligu mistrů.

Nyní v polovině sezony je rozhodně připraven hrát a hlavně bojovat o reprezentační dres. V Realu Madrid by zřejmě nedostával tolik šancí, jak by si představoval, a proto se dohodl na ukončení úspěšné spolupráce. Ačkoliv smlouva mu končila až v létě, Real Madrid ho pustil zdarma do Hamburku, kde podepsal kontrakt na rok a půl.

Rozlučka s Ruudem van Nistelrooyem

 

Během své rozlučky si kromě standing ovations vysloužil také pamětní trofej.

Sbohem

„Nikdy na to nezapomenu, bylo to velmi emotivní. Chtěl bych jen všem poděkovat. Madrid za mnou bude vždycky stát, ať už budu kdekoliv.“

„Nyní budu řešit nové fotbalové a osobní zkušenosti. Rád vzpomínám na druhou polovinu mé první sezony v Realu Madrid, během které se nám povedl comeback a vyhráli jsme ligový titul. Vím, že mužstvo brzy oslaví svůj desátý triumf v Lize mistrů a já to budu oslavovat.“

„Klub se ke mě vždycky choval úžasně a pomáhal mi cítit se dobře. Jsem klubu velmi vdéčný, že mi dovolil odejít takovým způsobem.“

„Cítím se dobře a jsem nedočkavý na start nové etapy mé kariéry. Doufám, že v létě si zahraji v Jižní Africe, kde dosáhneme velkých věcí. Budu v příštích měsících tvrdě pracovat, abych se vrátil do národního týmu.“

 Sbohem

Dopis, ve kterém se Ruud loučí s Realem Madrid.

Drahý klube a Madridistas,

nikdy nezapomeneme na čas zde. Dali jste nám pocit domova už od prvního dne. Madrid bude vždy v našich srdcích, nejen proto, že se tu narodili naše děti.

Byli jste tu vždy pro nás, pomáhali nám, a proto vám chceme od srdce poděkovat. Užívali jsme si každičký zde strávený okamžik a den. Chtěli bychom vám popřát vše nejlepší.

¡Hala Madrid!
Ruud van Nistelrooy a rodina

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (24 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!