Roberto Carlos a Ronaldo se vrátí na Bernabéu

Čas 06. 01. 2010, 09:54 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.pl, as.com
Roberto Carlos v dresu Corinthians
Roberto Carlos v dresu Corinthians

Roberto Carlos a Ronaldo se společně mohou vrátit na Santiago Bernabéu. Ne však jako hráči Realu Madrid, ale jako soupeři v dresu Corinthians, kam Roberto Carlos na začátku roku přestoupil.

Roberto Carlos se vrátil do své rodné země po 15 letech strávených v Evropě, kde hrál za velkokluby jako Inter Milán, Real Madrid a Fenerbahce. Nejvíce ho proslavilo působení v Realu Madrid, ale nyní našel svůj nový domov. Přesně na Nový rok přestoupil do Corinthians jako volný hráč z Fenerbahce. Hned po přestupu si stanovil jasné cíle. "Je to důležitý rok pro Corinthians, když slaví 100 výročí svého založení a já budu bojovat o všechny trofeje" řekl Roberto těsně po podepsání smlouvy.

"Tady ukončím svojí kariéru. Asi za dva, tři, čtyři, nebo deset let se vrátím do Realu Madrid jako velvyslanec fotbalu. Je to pro mne velký den a je skvělé vidět tolik lidí křičet vaše jméno. Jsem rád, že mohu být součástí tohoto klubu a věřím, že mu tuto šanci, kterou mi dal oplatím. Navíc je zde Ronaldo, který se mnou hrával v Realu Madrid a je to takový můj bratr" řekl Roberto Carlos těsně po přestupu.

"Copa Libertadores je skvělá soutěž a je složité jí vyhrát. Já ovšem vyhrál Ligu mistrů a nyní chci vyhrát s Corinhians i Copa Libertadores. Ačkoliv mi bude 37, tak moje motivace se rovná hráči, který má 22 až 23 let. Přišel jsem do Corinhians s tím, že chci vyhrávat a jednou se třeba vrátit do reprezentace. Dunga je skvělí trenér a už jsem s ním i mluvil" řekl Roberto Carlos novinářům, když se ho zeptali na jeho cíle v nejprestižnější klubové soutěži v Jižní Americe.

Pro Ronalda a Roberta Carlose to jsou asi poslední působiště ve své hráčské kariéře. Ale ještě jedna výzva by se našla. Porazit společně Real Madrid, kde oba zažili velké úspěch, výhry, ale i prohry. Ta možnost porazit Real Madrid může přijít. Prezidenti obou klubů společně hovořili v pátek po oficiální prezentaci Roberta Carlose.  Real Madrid by si Corinthians pozval jako soupeře k zápasu Santiago Bernabéu Trofeo, kde je Real Madrid aktuálním držitelem této trofeje, když v srpnu porazil BK Rosenborg.

Fabiano Farah a Florentino Peréz mají několik týdnů na to, aby se dohodly na společném termínu, kdy zápas proběhne. U Realu Madrid je to jednodušší, protože v srpnu prochází přípravou na novou sezonu, ale Corinthians čekají souboje v Copa Libertadores. Určitě by bylo škoda, kdyby se tento zápas v srpnu neodehrál.

Pro fanoušky Realu Madrid se tedy naskytne jedinečná možnost vidět na vlastní oči ještě jednou Ronalda a Carlose nastoupit, proti Realu Madrid na jeho vlastním stadionu. Vše však stále není jisté a letošní zápas, jsme měli také původně sehrát s AC Milán, ale díky předkole Ligy mistrů, které hrálo Atlético Madrid nemohlo AC do Madridu přicestovat.


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (15 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!