Arbeloa: Udělali jsme krok dopředu

Čas 30. 12. 2009, 17:05 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
Arbeloa
Arbeloa

Álvaro Arbeloa stejně jako mnoho ostatních hráčů v týmu Merengues, kteří v létě zavítali do hlavního města Španělska hodnotí své dosavadní působení v Realu Madrid a zároveň naznačil co čeká Real Madrid v roce 2010.

Váš bývalí spoluhráč Fernando Torres z Liverpoolu je nejmladším hráčem v klubu, který dosáhl 50 branek.
"Co můžu říct? Mluví to samo za sebe. Gratuluji mu, protože to nebylo jednoduché dosáhnout takové mety v takovém týmu jako je Liverpool."

Myslíte si, že se vrátí zpět do Španělska jako Vy? Do Realu Madrid...
"Myslím, že je tam šťastný, když prodloužil smlouvu. Premier League mu vyhovuje a svědčí mu styl hry Liverpoolu, myslím si, že se nevrátí. Pokud se vrátí tak do Atlética Madrid."

Potřebuje tým náhradu za Pepeho?
"Já nevím. Rozhodnutí není na mě, takže se tím nebudu znepokojovat. Mám dostatek práce před sebou, abych se usadil v základu. Trenér a vedení se budou muset rozhodnout co tým potřebuje."

Požádal Vás trenér, aby jste nastupoval místo Pepeho?
"Pepe nebyl zraněn a také nehrával. Naštěstí máme dostatek hráčů, kteří ho můžou na jeho postu nahradit."

Opravdu si myslíte, že tým může vyhrát dva tituly?
"Myslím, že se všichni shodneme, že se zlepšujeme. Zlepšili jsme naší hru, dávame hodně branek a naše obrana je také silná. Vyhrát La Ligu a Ligu mistrů je obtížné, ale my bojujeme, aby jsme fanouškům dokázali, že toho jsme schopni."

Budete hrát až do konce sezony na lévé straně obrany?
"Doufám, že v příštím zápase ano. Cítím se stále lépe a lépe a doufám, že budu hrát mnohem víc zápasů, ať už vlevo, nebo vpravo."

Co bylo nejtěžší pro tento tým?
"Tým potřebuje čas a to je zde velmi složité. Dostali jsme se na lepší úroveň díky tvrdé práci, ale stále existují věci, které potřebujeme zlepšit. Všechno se přes noc nezmění. Tým se stále sehrává a musíme si zvyknout na styl naší hry."

S čím jde Real Madrid do roku 2010?
"Chceme začít vítězně. Víme, že máme před sebou důležité výzvy, ale doufáme, že budeme moci potěšit fanoušky i trofejemi."

První zápas Vás čeká v Pamploně, proti Osasuně.
"Je to velmi silný tým a panuje tam nepřátelská atmosféra, takže musíme být dobře připraveni, protože to bude těžký boj."

Je tým schopný vyhrát Ligu mistrů?
"Schopni ano, ale je to velmi těžké. Výhrát Ligu mistrů je rok od roku těžší a těžší. Budeme muset hát proti nejlepším týmům Evropy. Jsme schopni vyhrávat, ale musíme to dokázat i na hřišti soupeře."

Myslíte si, že Barcelona ubere z plynu po minulém roce?
"Ja nevím. Žádný jinný tým nedokázat to co se povedlo Barceloně, ale věřím, že my je budeme schopni zastavit."

Bude rozhodující pro La Ligu Vaše zápasy s Osasunou, Bilbaem a na Riazoru?
"Titul je v sázce každý týden. Máme těžký program v lednu, ale nehrajeme Copa del Rey a můžeme se připravovat celý týden. Uvidíme, jestli si Copa del Rey vybere na některých týmech svojí daň. Každý zápas je důležitý a my se musíme soustředit jen na nadcházejícího soupeře."


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!