Oficiální klubové prohlášení

Čas 29. 12. 2009, 14:26 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com
Real Madrid
Real Madrid

Celý svět určitě překvapily zprávy v bulvárních médiích, že by Šejk Mansour bin Zayed Al Nahyan, majitel Manchesteru City, mohl mít zájem o odkoupení Realu Madrid. Dnes se k této problematice vyjádřil samotný klub.

Určitě to některým přišlo k smíchu. Odkoupit Real Madrid je takřka nemožné, ale po jednom z rozhovorů si bulvární média přišla na své. Šejk Mansour bin Zayed Al Nahyan totiž prohlásil, že je mu madridský velkoklub sympatický a hned se tak stal zájemcem o odkoupení královského klubu.

Podle deníku AS by ani podobný tah nebyl možná, Real totiž není, narozdíl od jiných španělských klubů, akciovou společností, ale sportovním klubem, který má ve svých regulích, že nemůže být odkoupen.

Navíc, podle pravidel UEFA nemůže vlastnit jeden člověk dva různé kluby. Zmiňovaný šejk již totiž vlastní 100% podíl akcií v anglickém klubu Manchesteru City. Proto by se mohlo zdát, že se vedení Los Merengues nebude těmito spekulacemi vůbec zabývat, ale přece jenom se vedení rozhodlo vše uvést na pravou míru a vydalo oficiální prohlášení.

Real Madrid CF informuje...
  • že přezident Realu Madrid, Florentino Pérez, má s jeho výsostí Šejkem Mansour bin Zayed Al Nahyanem pouze přátelské kontakty.

  • a že tzv. zájem o odkoupení Realu Madrid je nepravdivý. Jeho výsost šejk chová k Realu Madrid obrovský respekt a chápe, že Real patří jeho členům.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (14 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!