Valdanova analýza El Clásica

Čas 30. 11. 2009, 18:35 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com, TVE
Jorge Valdano
Jorge Valdano

Jorge Valdano dnes poskytl rozhovor španělské národní televizi TVE, ve kterém generální ředitel a pobočník prezidenta analyzuje poslední El Clásico. Podle Argentince odehrál Real slušné utkání.

Tým proti Barceloně prohrál, i když podal dobrý výkony.
"Oba týmy byly velice ambiciózní a odehrály dobrý zápas. V určitých chvílích diktovaly tempo hry a ovládaly zápas. Real Madrid chtěl samozřejmě vyhrát. Presovali Barcelonu v útoku a měli šance ke skórování. Nedali jsme naše šance, čímž jsme se v první půli neujali vedení, analyzovat druhých 45 minut je těžší. Barcelona změnila styl hry, více bránila a vstřelila gól. Oba týmy viděly červenou kartu. Mnoho různých elementů ovlivnilo tento zápas."

Co myslíte, že by se stalo, kdyby Cristiano Ronaldo využil svoji šanci?
"Pro Barcelonu by tak byl zápas těžší, ale skončila, tak jak skončila a my nyní musíme pracovat na posílení důvěry našich hráčů. Hráli jsme na jednom z nejsložitějších míst. Našemu protivníkovi jsme byli rovnocenným soupeřem a samozřejmě jsme si prohrát nezasloužili. Cítíme se připraveni na důležité zápasy."

Jaký byl tedy problém?
"Naším největším problémem je nedočkavost. Někteří říkají, že tým vypadal v druhém poločase unaveně, ale s tím nesouhlasím. Naším problémem je, že chceme dát co nejrychleji gól a zapomínáme, že má fotbal své určité principy, které musíme respektovat."

Klub je s výkonem spokojen i přes porážku?
"Jsme smutní, protože jsme chtěli vyhrát, ani remízu jsme nezískali, ale s výkonem týmu jsme spokojeni. Líbil se nám přístup trenéra a hráčů. Všichni to jsou velcí profesionálové."

Zlepšila se po zápase Pellegriniho pozice?
"V Barceloně jsme hráli dost dobře. Trenér používá smělý a statečný systém. Velmi málo týmu bude zkoušet hrát na Nou Campu, jako jsme tam hráli my a nevěřím, že by byl někdo tady tak odvážný v posledních několika letech. Z tohoto hlediska udělal Pellegrini to, co se od trenéra Realu žádá. Ukázal ctižádost, chrabrost a nebál se riskovat."

Cristiano byl střídán, protože nemohl hrát více než 60 minut?
"Náš lékařský tým doporučil, aby hrál 45-60 minut. Ráno byl na vyšetření a vše je dobré. Museli jsme vzít v potaz, že Cristiano chyběl dva měsíce. Hrál dobře na hřišti a úspěšně prošel i dalšími lékařskými testy po zápase."




Lidé kritizují trenéra kvůli nasazení Raúla, i když měl ještě k dispozici Granera.
"Potřebovali jsme gól a Raúl je velký střelec. Byl to dobrý způsob, jak říci, že tým potřebuje i nadále vyvíjet na Barcu tlak a být ambiciózní."

Někteří fanoušci na tribunách svítili na hráče Realu laserem. Co si o tom myslíte?
"Bylo to strašné, ale udělal to jeden člověk z více než 80 000 lidí. To nic neříká o Barceloně, ale o jedné konkrétní osobě. Mělo by to být kontrolováno, protože to může hráčům způsobit zdravotní problémy a mohlo by to negativně ovlivnit pohled na hru."

Proč hrál tým tak dobře proti Barceloně a ne proti Curychu?
"Rozdíl je ten, že se nám chce Barcelona přinejmenším rovnat a zkusí to samé, co zkusíme my. Curych se jen chtěl vyhnout debaklu. Ve středu neměli žádnou brankovou příležitost, my šest nebo sedm."

Budete hrát podobný zápas v sobotu proti týmu, který bude pravděpodobně také bránit...
"Možná, ale musíme se na takovéto situace připravit. Přesto jsme všechny podobné zápasy vyhráli, i když naše výkony ty nejnáročnější fanoušky nepotěšily."

Jaký závěr plyne z El Clásica?
"Že je velice důležitá důvěra a věřím, že ta naše byla včera posílena. Naši hráči si opravdu věří. Jen málo týmů na světě je lepších."


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (17 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!