Ohlasy z kabiny Realu po El Clásicu

Čas 30. 11. 2009, 08:55 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com
Iker Casillas
Iker Casillas

Přinášíme vám ohlasy několika hráčů Realu Madrid, trenéra Pellegriniho a jednoho z ředitelů, Valdana. Vesměs se všichni shodli, že Merengues podali dobrý výkon, ale chyběla trocha štěstí.

Manuel Pellegrini
"Evidentně nejsem příliš spokojený. Nikdy bych nebyl spokojený s prohrou, ale potěšila mne naše dnešní hra. Drželi jsme dost míč a věděli, čeho chceme v útoku dosáhnout. Měli jsme hodně příležitostí, ale v nebyli jsme v zakončení trpěliví. Bohužel, zápas rozhodla jediná akce."

"Víme, jak Barcelona ráda hraje. Chtějí vždy držet míč, ale dnes stálo Realu Madrid, který byl v mnoha aspektech hry lepší. Myslím, že jsme si zasloužili alespoň remízu. Měli jsme více šancí, než měli oni a to zejména v první polovině. Oni dali v druhé půli gól, my ale měli znovu šance."

"Při pohledu na zápas si nemyslím, že měl tým nějaké nedostatky. Tým také udělal hodně tvrdé fyzické práce, což je důvod, proč měli hráči Barcelony problémy, když drželi míč. Na konci zápasu byl náš způsob hry způsoben výsledkem, potřebovali jsme přímé dlouhé míče do útoku."

"Cristiano Ronaldo mohl hrát maximálně 60 minut. Kdyby hrál víc, mohlo se mu něco stát. Myslím, že udělal, co mohl a my udělali správnou změnu. Pokud jde o Higuaína a Benzemu, oba měli šanci týmu pomoci. Pipa začal proto, že měl předtím skvělou formu."

Jorge Valdano
"Bylo to vypjaté utkání, které jsme po většinu kontrolovali, ale výsledková tabule říká něco jiného, což je nespravedlivé. Jsme spokojeni s vyrovnaností našich hráčů, ale zklamaní výsledkem. V těchto zápasech můžeme dobře vidět, jak na tom jsme."

"Z našeho hlediska máme pocit, že jsme udělali velký pokrok. Týmy se měří podle jejich chování."

"Cristiano ještě nemohl odehrát celý zápas. Nevěděli jsme, zda bude hrát od začátku, nicméně doktor řekl, že smí hrát jenom hodinu. Měl spíš starosti se svými plícemi, než s kotníkem, protože se potřebuje dostat zpátky do rytmu, který za takovou dlouhou dobu ztratil."

Xabi Alonso
"Mám pocit, že jsme mohli zahrát lépe. Zasloužíme si víc. Měli jsme víc šancí, zejména v první půli. Je to škoda."

"Byl to tvrdý zápas od začátku do konce. Možná, že více drželi míč, ale my měli lepší šance. Na hřišti se určitě necítili příjemně. Je to škoda, že se nám nepodařilo skórovat jako prvním, protože jsem si jistý, že by byl výsledek odlišný."

"Hráli jsme při sobě a věděli, jak rychle dostat míč do útoku, ale vše jsme ztratili tím gólem. Byl to důležitý zápas, ale ne rozhodující. Před námi je dlouhá doba a každý další zápas je krokem k vytouženému cíli. Teď se musíme soustředit na Almeríu."

Iker Casillas

"Měli jsme mnoho šancí. Cristiano Ronaldo měl v první půli gólovku, ale chyběla přesnost. Konečný výsledek je nefér. Zasloužili jsme si remízu. Barcelona zvítězila díky skvělé brance Ibrahimoviće."

Raúl Albiol
"Odehráli jsme skvělý zápas, bez ohledu na konečný výsledek. Remíza by byl nejvíce spravedlivá. Nebyli jsme schopni zužitkovat naši přesilovku. Víme, že jsme hráli dobře, ale že můžeme ještě lépe. První půle byla od nás skvělá. Bylo to docela dlouho, co Barcelona takto hrála."

"Víme, že jsme mohli dosáhnout na lepší výsledek. Musíme se zlepšovat jako tým, ale s tolika novými hráči to není snadné. Nadále se budeme zlepšovat, dnes jsme ale ukázali, že jsme těžko k poražení."

Marcelo
"Hráli jsme dobře, ale chybělo štěstí. Je to škoda, ale myslím, že jsme hráli opravdu dobře. Ve fotbale záleží na třech bodech, to se nám dnes nepovedlo. Chceme i nadále hrát takto, protože takto se získávají vítězství."

"Jsme z výsledku rozzlobení, ale myslím, že to byl náš nejkomplexnější zápas sezony. Musíme pokračovat stejným stylem. Měli jsme několik dobrých šancí, které jsme nebyli schopni proměnit."

Sergio Ramos

"Jsme hrdí na naše úsilí a obětavost, je ale smutné, že jsme prohráli. Tyto zápasy rozhodují maličkosti, my nevyužívali šance. Oni ano. Je čas, otočit list. Víme však, že jsme hráli, jak nejlépe jsme mohli a udělali vše, co bylo v našich silách."


Tým Realu Madrid v Barceloně (© AP Photo)

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (27 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!