Xabi Alonso: Miluji Madrid, jsem tu šťastný

Čas 16. 11. 2009, 14:41 | Autor podvinho | Zdrojrealmadrid.com
Xabi Alonso na tiskovce
Xabi Alonso na tiskovce

Xabi Alonso se vyjádřil ohledně svého odchodu z Liverpoolu, o tom, jak je v Realu spokojený, ale zhodnotil také hru celého mužstva či Manuela Pellegriniho.

Možná ne každý ví, že Xabi mohl přestoupit do Realu už před pěti lety. Tehdy ale zvolil Anglii, konkrétně FC Liverpool, kam ho přilákal jeho krajan, Rafael Benitéz. Litovat určitě nemusel, v Liverpoolu zažil dobré časy. Hlavně tedy v Lize mistrů, kterou dokázal i vyhrát. Horší to ovšem bylo v domácí anglické soutěži. Liverpoolu se totiž právě v lize dlouhodobě nedaří. Možná i proto zvolil Alonso odchod a kam jinam, než právě do Realu.

„Cítil jsem, že přišel čas, kdy chci odejít, najít novou motivaci. Liverpool je historický klub a jsem rád, že jsem za něj mohl hrát. Opravdu jsem mohl před pěti lety přestoupit a jsem strašně rád, že se nabídka opakovala. Nyní už jsem ji nemohl odmítnout“
řekl Xabi pro deník Hala Madrid.

Dále se mluvilo o týmu jako takovém a o předváděné hře. „Myslím, že si vedeme velice dobře. Ale na druhou stranu se musíme ještě zlepšit. Výsledky jsou podle mě dobré, ale hra ještě pokulhává. Jsme ale velmi ambiciózní. Chceme být úspěšní v Lize mistrů a myslím, že se klidně můžeme řadit mezi hlavní favority“ pokračoval sebevědomě Xabi.

Poté se redaktor ptal na názor Xabiho k hodně ofenzivní hře Realu. „Já mám rád útočnou hru. Jsem spokojený, když kontrolujeme míč a přehráváme soupeře. Myslím, že hrajeme hodně útočně a trenér nám také dává dost volnosti v ofenzivní části. Po mě chce, aby dal hře řád a abych přihrávky rozděloval. Zároveň musím i bránit, jako celý tým. Nesmíme na defenzívu zapomínat, ale útok budeme vždy preferovat.“

Na závěr odpověděl Alonso na otázku týkající se trenéra Manuela Pellegriniho. „Pellegriniho styl se mi velice líbí. Zatím mi dal hodně prostoru na hru a také se mnou často mluví. To je určitě správné. Velice dlouho a pečlivě hledal systém, který pro nás bude nejlepší“ zakončil Xabi.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!