Pellegrini a Alonso na konferenci

Čas 03. 11. 2009, 10:58 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com
Manuel Pellegrini
Manuel Pellegrini

Včera proběhly v Miláně oficiální předzápasové konference. S trenérem Pellegrinim šel tentokrát odpovídat na otázky španělský reprezentant Xabi Alonso. Nejvíce se samozřejmě mluvilo o nadcházejícím střetu s Rossoneri.

MANUEL PELLEGRINI
Hodláte pokračovat v rotačním systému?
"Uvidíme zítra. Je před námi 24 hodin do začátku zápasu. Uvidíme, jak se hráči zregenerovali a poté se rozhodneme."

Je to rozhodující zápas?
"Je důležité vyhrát, abychom mohli myslet na další kolo. Je to velký zápas mezi dvěma skvělými týmy. Půjdeme za vítězstvím od prvních minut. Doufám, že se nám povede vrátit se zpět na první příčku ve skupině, ale i tak zbývají ještě odehrát další dva zápasy."

Už jste uvažoval o přesunutí Sergia Ramose z beka na stopera?
"Může hrát kdekoli. V posledních letech měl několik vzestupů a pádů. Sezóna je již v plném proudu. Nemůžete zapomenout, že Sergio nastupuje v základní sestavě Španělska. Je pravý bek, ale dovede odvést skvělou práci na stoperu v sobotu za vyloučeného Albiola. Sestavu určíme podle potřeb týmu."

Kladl jste na cokoli důraz, v závislosti na prvním zápase?
"Byl to zvláštní zápas. Milan vyrovnal a rychle na to se dostal do vedení, ale jen díky své skvělé hře a ne našim chybám. Hráli jsme dobře, ale trošku nás to mate, protože jsme prohráli. Milán spoustu zkušeností, včetně Ligy mistrů. Potřebujeme držet balanc a řád, aby to bylo dobré utkání."

Co Kaká v Realu chybí, aby byl tak skvělý jako v Milánu?
"Každý hráč, který přestoupí z jedné ligy do druhé, potřebuje čas. Kaká je pro nás vždy důležitým hráčem, tak jako v sobotu. Jsem si jistý, že bude ve Španělsku stejnou hvězdou, jakou byl v Milánu."

Uklidňuje Vás skutečnost, že Vám před pár dny vyslovil Florentino Pérez důvěru?
"Byl jsem klidný již předtím. Ví, že tento velkolepý projekt teprve začíná. Všechno ostatní jsou jen spekulace a já se jimi nezabýval, protože přicházely z prostředí mimo klub. Jsme bod za Barcou, máme obrovsky talentované hráče a bojujeme o první místo ve skupině Ligy mistrů. Spekulace nemají nic společného s tím, co se děje uvnitř klubu."

Byl to náročný týden?
"Vůbec ne. Vždy přijdou dobré a špatné okamžiky, ale máme dostatek zkušenosti, abychom vše vyřešili. Naše výsledky nebyly dobré, vše jde zlepšit. Vyhráli jsme v La Lize a opět budeme ve skupině Ligy mistrů první, pokud porazíme Milán."

Znamená to, že přišel tento zápas ve vhodnou nebo nevhodnou chvíli?
"Nikdy jsem o tomto týmu nepochyboval. Sobotní vítězství nás povzbudí. Byl jsem přesvědčený, že můžeme vyhrát a jsem si jist, že proti Milánu můžeme odehrát dobrý zápas."

Byl tým příliš přemotivovaný a tím na sebe příliš mnoho upozornil média?
"Nemohu se vyjadřovat o tisku. Ani hráči ani realizační tým si nemysleli, že to bude snadné střetnutí. Byl to zápas Ligy mistrů na Bernabéu a my věděli, co se od nás požaduje. Nemyslím, že to byla kvůli přehnané motivovanosti."

Zaslouží si Higuaín základní sestavě poté, co v sobotu dvakrát skóroval?
"Higuaín měl hrát i v prvním zápasu, ale ještě se úplně nedostal ze zranění, které si způsobil během reprezentování Argentiny. Hrál chvíli proti Valladolidu, ale nebyl schopen nastoupit proti Milánu. Vede si dobře a v sobotu to potvrdil. Nemůžeme ignorovat, že vstřelil dvě branky. Uvidíme, kdo zítra nastoupí."

Real nikdy nevyhrál oficiální zápas na San Siru. Změní se to zítra?
"Doufáme, že ano. Nemůžeme znovu prohrát. Jsem si jist, že budeme usilovat o toto vítězství. Je to náš cíl. Spíše než na naše poslední výkony, se chceme soustředit na zisk tří bodů, které by nás posunuly do čela tabulky."
XABI ALONSO
Jak je týmu po sobotní vítězství nad Getafe? Změnilo se něco?
"Náš týmový duch je stále stejný. Ve fotbale vždy přijdou dobré a špatné týdny. Naštěstí se nám podařilo vyhrát v sobotu, ale Liga mistrů je úplně odlišná soutěž. Musíme zůstat pozitivní a proti Milánu hrát náš nejlepší fotbal, pokud se chceme dostat do dalšího kola."

Konečně skóre je důležitější než hra?
"Naším plánem je vždy zvítězit. Vždy se snažíme hrát tak, jak chceme, aby nám to v našem plánu pomohlo. Zítřejší výsledek je důležitý, chceme kombinovat dobré výsledky s pěknou hrou."

Jaké ponaučení jste si vzali z prvního zápasu na Bernabéu?
"Byl to zápas dvou půlí. Milán se předvedl v té druhé a my ztratili kontrolu. Mají některé hráče, kteří dovedou neskutečně změnit průběh hry, pokud nebudeme hrát jako tým. Musíme hrát chytrý fotbal."

Hrál jste proti Milánu při působení v Liverpoolu?
"Mají stále pevné základní kameny a hráče, kteří hodně konkurenceschopní, což je důvod, proč to bude těžký zápas. Chceme vyhrát. Nebyl jsem na San Siru, když jsme hrál za Liverpool. Je to dobrý stadion, slyšel jsem o něm mnoho dobrého. Doufám, že to budu moci zítra posoudit."

Co řekl Kaká o tomto zápase?
"Pro něj je to speciální zápas. Měl tu skvělé roky a bude mít příležitost se setkat s mnoha bývalými kolegy. Neměl toho moc na jazyku. Hráli jsme proti nim před dvěma týdny, od té doby se toho moc nezměnilo."


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!