Pellegrini uklidňuje, s Gutim problém nemá

Čas 30. 10. 2009, 16:47 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com
Manuel Pellegrini na konferenci
Manuel Pellegrini na konferenci

Během páteční tiskové konference Manuel Pellegrini dementoval všechny bulvární zprávy o jeho kontroverzi s Gutim. Také okomentoval zítřejší klíčový zápas proti Getafe.

Je proti Vám vedena nějaká negativní kampaň?
"Vůbec ne. Jsem ve Španělsku pět let a vím, že je normální, že se tisk zajímá o trenéra Realu. V posledních letech tu bylo osm nebo devět trenérů. Nemyslím, že vyhazov trenéra je tou nejlepší volbou, jak se zlepšovat. Nepociťuji žádné útoky. S touto prací to prostě přichází."

Proč se tolik debatuje o tom, jakým stylem mužstvo hraje?
"Vždy chci, aby hrál tým dobře, to znamená, že si nesmíme dovolit zahrát špatně. Máme obranu, jenž nedostala gól v pěti zápasech a jednu z nejlepších ofenzív. Vím, co děláme a jsem si jistý zlepšením. Luis Aragonés byl také hodně kritizován, když trénoval národní tým, protože stále vyznával stejný systém, potřebujeme najít naši vlastní identitu, která přijde časem. Tým hrál v posledních letech spíše na protiútoky, já vyznávám jiný styl."

Sám jste řekl, že tým udělal v Alcorcónu krok zpět.
"Celá sezona a zápas s Alcorcónem jsou dvě naprosto odlišné věci. To, co se stalo, byla náhoda, která závisela na mnoha faktorech."

Myslíte si, že si hráči nejsou jisti Vaší autoritou?
"Hráči nemají podle mne žádné pochybnosti a já myslím, že budeme bojovat o všechny tři trofeje."

Jak ovládáte Gutiho, aby se zklidnil?
"Nikdy nebyl nezdvořilý. Viděl jsem, že není ve své kůži, ale dělá vše, co jde, pro tým. S Gutim jsem mluvil hodně. Trápí mě skutečnosti, že byl kritizován, i když nic neudělal. Ke každému hráči musíte přistupovat jinak, o tom má práce je, dostat z nich to, co potřebujete."

Máte pocit, že hráči ustupují ze svých pozic, když se nedaří?
"Když je tým zvyklý hrát nějakým stylem, tak začne mít pochybnosti, když se hra nevyvíjí podle jeho představ."

Myslíte si, že hráči odpovídají za výsledek v Alcorcónu?
"V posledních dvou zápasech jsme se vydali špatným směrem. Nemůžeme takto hrát. Není to problém hráčů. Byl to špatný týden, který jsme podrobně rozebrali. Pracujeme tvrdě, abychom se vrátili do správných kolejí. Měli jsme některé špatné momenty, ale s těmi se dá v období budování týmu počítat. Nikdy jsem nežádal o strpení, protože mi to Real nikdy neumožní, ale musíme podniknout kroky vpřed, což chvíli trvá."

Ovlivňují hráče diskuze tisku o náhradnících?
"Musíte se jich zeptat, ale nevidím žádný rozdíl v našich vztazích."

Jak jsou na tom hráči po takové porážce od Alcorcónu?
"Byla to otřesná první část, ale máme před sebou domácí odvetu. Víkendový zápas s Getafe nás může posunout na vrchol tabulky a středeční zápas v Milánu na vrchol tabulky Ligy mistrů. Zápas v Alcorcónu je již minulostí. Hráče vždy hodně ovlivní výsledek zápasu, který se jim nepovede, ale já si jsem jistý, že ten dvojzápas můžeme zvrátit na naši stranu."

Jste pořád šťastný?
"Vždy budu šťastný, když budu dělat dobrou práci. Mám strach, že nebudeme mít výsledky, které bychom chtěli mít, tlak tisku je daleko menší než ten, který si vytvářím sám na sebe. Vyhrávat je vždy daleko lepší než prohrávat. Jsem přesvědčen, že vše dopadne dobře."

Je důležitější být na tom dobře psychicky nebo fotbalově?
"Psychologický faktor jde vždy ruku v ruce s tím fotbalovým. Tým je dost silný, tak nemám žádné pochyby. Defenzíva není zlá, útok dává góly..."

Postavíte stejné hráče i v druhém zápase proti Alcorcónu?
"Prvně hrajeme proti Getafe a Milánu. Potom hrajeme na Calderónu proti Atléticu, to vše ještě před Alcorcónem. Zbývá ještě hodně času, uvidíme."

Lidé z klubu si myslí, že nemít sehranou základní jedenáctku týmu škodí.
"Prohráli jsme proti Seville a Milánu, když jsme přestali sestavu rotovat. Budeme v tom pokračovat, protože to je ta správná cesta. Vždy vím, co si klub myslí a naopak."


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!