Dudek: V šatně bylo dusno

Čas 28. 10. 2009, 09:42 | Autor NikkiSinks | Zdrojrealmadrid.pl
Jerzy Dudek
Jerzy Dudek

Jerzy Dudek byl jedním z prvních mužů, který se na svých osobních stránkách vyjádřil k celému zápasu. Určitě to nebylo nic jednoduchého, protože říct něco pozitivního po tak, s dovolením, nechutném výkonu, to je umění. V tomto článku si můžete přečíst pár slov brankáře, který včera v pozdních hodinách lovil míč ze sítě hned čtyřikrát...

"Velké překvapení jsme připravili pro fanoušky, protože jsme prohráli s týmem, který hraje Segundu B, tedy třetí španělskou ligu. AD Alcorcón nás převálcoval v prvním zápase Copa del Rey. Výsledek 0:4 mluví sám za sebe a přesně ukazuje to, co se na hřišti stalo," přiznal zničený Dudek.

"Domácí začali hned od prvního hvizdu tvrdě a důrazně napadat naši rozehrávku, ihned poznali naše slabosti. První dvě těžké střely jsem ještě dokázal chytit, ale třetí střela byla nad moje schopnosti. Soupeř využil zaváhání obrany a my jsme prohrávali 0:1. V prvních 45 minutách hrál pouze jeden tým a my jsme nevěděli, co máme dělat. Byli jsme v šoku. Velice nás zaskočila hra třetiligového týmu, který hrál perfektně," přiznal s pokorou Dudek.

"Druhá branka byla vlastní, jelikož si ji vstřelil Arbeloa a třetí branka padla díky protiútoku. O poločase jsme prohrávali 0:3. V šatně to bylo hodně nepříjemné. V druhých 45 minutách jsme hráli už trochu lépe. Inkasovali jsme "pouze" jednu branku," řekl s trochou nadsázky Dudek.

"Tento zápas ukázal, že ve fotbale je možné všechno. Teoreticky slabší tým porazil jednoznačně kvalitnější klub. Škoda, že my jsme nebyli vítězi tohoto zápasu. Pohár Copa del Rey jsme nezískali už více než 10 let. Za dva týdny nás čeká odveta na Santiago Bernabéu, což pro nás bude šance na ukázku charakteru. A ten nám rozhodně nechybí," přiznal optimisticky Dudek.

"Kdo ví, možná se nám podaří v odvetě soupeře překvapit a postoupíme do dalšího kola soutěže. Byl to smutný večer, ale my se musíme rychle otřepat, jelikož již v sobotu hrajeme proti Getage a v úterý proti AC Milán. Příští týden nás čeká také derby s Atléticem Madrid," zakončil Jerzy Dudek.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!