Jak si vedou bývalí hráči Realu Madrid?

Čas 26. 10. 2009, 21:15 | Autor podvinho
Negredo se po přestupu prosazuje
Negredo se po přestupu prosazuje

Toto léto bylo pro fanoušky Realu hodně hektické. Neustále se spekulovalo o příchodech, ale take odchodech hráčů. Real potřeboval zmenšit ekonomickou ztrátu po přestupech hvězd na Bernabéo a tak musel prodávat. Pojďme se podívat, jak se hráčům, kteří Real v létě opustili, daří.

Fabio Cannavaro -> Juventus Turín (zdarma po ukončení smlouvy)

Fabio si v Realu odvedl své a přesunul se po ukončení smlouvy zpět na místo činu. Tedy do turínského Juventusu. Po přestupu se mu celkem daří, ale chybám se nevyhne. Občas nějakou vytvoří, ale jinak diriguje obranu a je stavebním kamenem v Juve. V Itálii, která není zrovna pověstný rychlým tempem, může být ještě nějakou sezónu platný.



Gabriel Heinze -> Marseille (1,5 mil.eur)

Řízný obránce si příliš srdce fanoušků Realu nezískal. Velmi často chyboval a nebyl zrovna oporou zadních řad. Po přestupu do Francie se stal základním kamenem Marseille, kde pravidelně nastupuje ve stoperské dvojici. Vyznačuje se stále stejným stylem. Tvrdá hra mu není cizí. Občas se mu ale také nevyhne nějaká minela.



Michel Salgado -> volný hráč (Blackburn Rovers)

Obrovská legenda Realu Madrid, se kterou se královský klub dohodl na ukončení smlouvy. Michel se netajil tím, že chce ještě pokračovat, na druhou stranu se mu nechtělo již hrát ve Španělsku, jelikož by se mu proti Realu hrálo velice těžko. Nakonec si vybral anglický Blackburn, kde si zatím moc nezahrál. Přesto mu trenér věří a větší šance určitě přijde. Pak už je jen na něm, jestli ji chytí za pačesy.



Klaas-Jan Huntelaar -> AC Milán (15 mil. eur)

Po odchodu k milánskému AC se stejně jako celý tým hledá. Zatím moc neodehrál, většinou nastupuje z lavičky. Když už nastoupil na delší dobu, nebylo to ono. Na jeho obranu je nutno říci, že od záložníků AC Milán nedostává potřebné přihrávky, aby mohl góly střílet. Dokonce se spekuluje i o jeho zimním odchodu z AC.



?lvaro Negredo -> Sevilla (15 mil. eur)

Nejspíše hráč, kterému se daří ze všech nejvíce. V Realu byl až po hráčích jako Raúl, Higuaín nebo Benzema, proto ho klub prodal. To se ale neukazuje jako dobrý tah. Negredo dává góly za Sevillu, dostal se i do reprezentace, kde okamžitě vstřelil dva góly. Už nyní se mluví o tom, že v létě ho Real koupí zpět. Samozřejmě už ale ne za 15 milionů eur.



Wesley Sneijder -> Inter Milán (15 mil. eur)

Když tento hráč přišel do Realu, okamžitě na sebe upozornil. Měl totiž nebývalou střeleckou formu na začátku sezóny. Možná, že mu to ale spíše uškodilo. Většina fanoušků po něm pak chtěla až moc a když nedával góly, byl terčem mnoha kritiků. V létě chtěl v klubu zůstat, měl chuť se o sestavu porvat. Bohužel, musel odejít, jelikož Real potřeboval zacelit fianční díru po obrovských výdajích. V Interu se mu zatím daří střídavě. Dal již jeden gól a to když rozhodl v nastavení domácí utkání Interu s Udinese. Velice se mu vydařili dva zápasy, kde milánský celek porazil v derby AC 4:0 a na hřišti Janova zvítězil dokonce 5:0.



Arjen Robben -> Bayern Mnichov (25 mil. eur)

Hráč, který nechtěl, neměl a přesto musel odejít. Podporovali ho fanoušci, samotní spoluhráči a v neposlední řadě i trenér, který s ním počítal. Bohužel, musel tým opustit ze stejných důvodů jako Sneijder. Pokud je Ronaldo zraněný, ukazuje se, jak moc Robben chybí. A to nemluvím o tom, kdyby hráli oba spolu. V Bayernu měl fantastický začátek. V prvním zápase za nový klub vstřelil dva góly a ukázal, že byla chyba se ho zbavit. V dalších zápasech nehrál špatně, ale opět se zranil a na druhou stranu také ukázal, že jeho problém stále přetrvává. Po zranění ale nastoupil do domácího zápasu a jednou brankou se podílel na výhře 2:1.



Javier Saviola -> Benfica (5 mil. eur)

Upřímně říkám, že portugalskou ligu nesleduji, nevím tedy, jak se Javierovi daří. V posledním zápase svého klubu v evropské lize dal ale dva góly Evertonu a ukázal, že stále umí střílet branky. Na tu nejvyšší scénu už to ale nejspíš není.



Miguel Torres -> Getafe (2 mil. eur)

Nadějný obránce, který v Realu dlouho plnil roli náhradníka. Kdykoliv ale nastoupil, dokázal, že kvality určitě má. Přesto musel odejít, ale Real ho může koupit zpět po sezóně. V Getafe většinou hraje, z osmi zápasů nastoupil v pěti.



Dani Parejo -> Getafe (3 mil. eur)

Další mladík, který musel Bílý balet opustit. I jeho možná čeká zářná budoucnost. V průběhu sezóny si odskočil na MS 20, kde byl jednou z hlavních postav španělského týmu, který ale neuspěl jako jeden z favoritů. V Getafe hraje často, klub na něj spoléhá. V posledním zápase dal jednu ze dvou branek jeho týmu, který zvítězil 2:0. Týmu z předměstí Madridu se zatím v nové sezóně daří.



Alberto Bueno -> Real Valladolid (3 mil. eur)

Hraje opravdu minimálně. Zatím naskočil jen do dvou zápasů a celkově odehrál 60 minut. Proto je těžké ho hodnotit.



Javi García -> Benfica (7 mil. eur)

Za poměrně slušnou sumu přestoupil odchovanec Realu, defenzivní záložník Javi García, do portugalského klubu. Zatím nastoupil ke všem zápasům, odehrál všechny minuty. V klubu s ním počítají a to je jen dobře.



Ostatní: Codina (zdarma -> Getafe), Faubert (návrat z hostování -> West Ham United)




Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!