Rozhovor s Marcelem pro realmadrid.com

Čas 02. 09. 2009, 19:15 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com
Marcelo
Marcelo

Nová sezona startuje a obránce Marcelo již začíná svojí čtvrtou. V rozhovoru pro stránky Realu Madrid mluví o aktuální situaci Merengues a i jeho osobní, v prvním zápase byl v základní sestavě.

Bude to Vaše čtvrtá sezona v Realu Madrid. Bude to jedna z věcí, která posílí Vaší pozici?
"To je pravda. Jsem si jistý, že zde mohu být úspěšný. Tvrdě trénuje, vážím si každého zápasu, kdy nosím tento dres, jakoby to bylo finále. Chci tu zůstat po mnoho sezón. Jsem šťastný."

Jak jste se změnil od doby, kdy jste přišel?
"Nemohu zmínit nic konkrétního, ale změnil jsem se i mimo hřiště. Za ty tři roky jsem postupně vyzrál. Jak po profesionální, tak po osobní stránce."

Jste stále mladý, což znamená, že se ještě můžete zlepšovat. Co byste chtěl zlepšit?
"Každý hráč má své kvality a myslím, že i já. Nemohu říci jen jednu věc, kterou bych chtěl zlepšit. Chtěl bych být lepší ve všem. Je mi jasné, že nikdo nemůže být dokonalý. Musíme se vždy snažit zlepšit."

Poslední sezonu jste začal na levém beku a později jste nastupoval na levé straně zálohy. Znovu jste se vrátil do obrany. Jak se na této pozici cítíte?
"Cítím se na této pozici skvěle. Juande mě nechával loni hrát v záloze, ale každý ví, že je moje pozice od přírody na levé obraně. Prostě jsem se snažil pomoci týmu."

Krajní obránci se letos budou pouštět do útočení. Z toho byste mohl těžit...
"Určitě. Hrál jsem podobnou roli v Brazílii. Nejsou tu žádná klasická křídla jako Cristiano Ronaldo. Krajní obránci mají za úkol pomoci v ofenzívě a pomoci dosáhnout branek z centrů. Myslím, že mi to může pomoci."

Drenthe a Vy můžete hrát levého beka. Jaká je mezi vámi konkurence?
"Je to v pořádku (smích). Je to pozitivní konkurence. Žádný hrát nemá jisté místo v týmu Realu, tak si nemůžeme dovolit vypouštět. Tým z toho bude těžit."
Co si myslíte o prvním zápase týmu v lize?
"No, myslím, že můžeme hrát lépe, ale je to jen začátek sezony, musíme pokračovat v práci, až se dostaneme do optimální formy. Určitě se budeme postupně zlepšovat."

Kde se tým může zlepšit?
"Všude je prostor pro zlepšení. Měli bychom se lépe poznat a pochopit, co po nás trenér opravdu chce. Myslím, že se můžeme hrát daleko lépe ve všech aspektech hry. Zlepšíme se , čím víc budeme trénovat, a čím víc budeme hrát."

Co si myslíte o Pellegrinim?
"Myslím, že je to opravdu dobrý trenér. Práce s míčem je v jeho metodách nejdůležitější. Dokonce jsme zkombinovali práci s míčem a fyzický trénink. Všem nám to pomáhá ve zlepšení práce s míčem. Myslím, že nám tyto metody v této sezoně opravdu pomohou."

Co si myslíte o nových posilách?
"Snažíme se pomoci každé posile, aby se co nejrychleji přizpůsobila. Letos v létě to bylo jednoduché. Vypadá to, že tu všichni budeme dlouho."

Jaké jsou Vaše letošní cíle?
"Nemyslím si, že bych si sám osobně stanovil nějaké cíl. Budeme hrát ve všech třech soutěžích a budeme hrát naplno, abychom je vyhráli. Musíme vyhrát každý zápas, jen to se počítá..."
Skutečnost, že se letos bude hrát finále Ligy mistrů na Bernabéu, musí být opravdu vzrušující...
"Bylo by vzrušující vyhrát. A to jako pro klub, tak pro fanoušky. Bylo by krásné hrát finále na našem stadionu."

Co si myslíte o soupeřích ve skupině C?
"Myslím, že jsme v těžké skupině. Nechtěl jsem žádný z těchto týmů, ale vím, že by to mohlo být problémové, pokud nebudeme hrát na 100%. Nemůžeme si dovolit odpočívat a musíme být bdělí v každém okamžiku."

Tento rok je ještě důležitější, než ty ostatní, protože se bude příští rok v létě hrát Mistrovství světa...
"To je pravda. Každý tam chce být. I já tam chci hrát."

Myslíte, že máte šanci hrát v Jižní Africe za Brazílii?
"Ano. Již jsem byl párkrát povolaný a věřím, že budu hrát na Mistrovství světa, pokud budu pokračovat ve hře na vysoké úrovni v Realu Madrid."


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!