Real přiřadil hráčům oficiálně čísla

Čas 02. 09. 2009, 15:40 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com, Reuters
Real-Madrid.cz
Real-Madrid.cz

Letní příchody a odchody hodně zahýbaly týmovým číslováním. Čísla se měnila i u hráčů, kteří zůstali. Real Madrid dnes oficiálně odtajnil čísla všech hráčů v současném kádru.

Léto 2009 bylo nabyté přestupy. Ještě před začátkem přestupního období Real koupil dvě megahvězdy, kterým hned na prezentaci přiřadil stálá čísla. Ale co ti ostatní?

Samozřejmostí je, že jasná byla čísla 1, 7, 14, kteří nosí odchovanci Casillas, Raúl a Guti. Nové letní posily, Kaká a Cristiano Ronaldo, dostali komerčně výhodná čísla 8 a 9. Čísla se neměnila například u Pepeho (3), Ramose (4), nebo Marcela (12).

Logické je, že i další letní posily dostaly nějaká čísla. Raúl Albiol má již od své prezentace 18-ku. Karim Benzema měl nejprve 19, ale po Robbenově odchodu si vzal Nizozemcovu bývalou jedenáctku. 2-ku si přebral po Salgado a Torresovi, jenž měl toto číslo jen pár dnů, ?lvaro Arbeloa.

Ezequiel Garay dostal po Huntelaarovi a Benzemovi 19-ku. Ta je v posledních letech prokletá, protože všem hráčům, kteří ji nosili, přinesla smůlu. Xabi Alonso má 22-ku a odchovanec Esteban Granero dostal 24, protože 23 zůstala van der Vaartovi.

Změna je u pětky, tu zanechal v Realu volnou Cannavaro. Přebral si ji Gago, jehož osmičku dostal Kaká. S návratem dlouhodobě zraněného Diarry se mu vrací i jeho číslo 6, Lass dostal po odchodu Wese Sneijdera velice ceněné číslo 10. Stejně jako Diarra se vrací i van Nistelrooy. Tomu vedení vrátilo 17-ku, kterou nosil před odchodem Parejo. 25-ku dostal třetí brankář Adán, Jerzy Dudek si vzal Codinovu 13-ku. Volná zůstala ještě 16-ka.

Tým by měl s takovými čísly nastupovat i ligové soutěži, španělském poháru i v Lize mistrů, do které by mělo být toto číslování jakoby nominaci. Ještě by měli přibýt hráči do 'týmu B', tak jako každoročně. My se budeme snažit čísla na webu aktualizovat a spravit během reprezentační přestávky, samozřejmě by měly projít aktualizací i fotky hráčů.

Celý přehledný seznam
1 - Iker Casillas
2 - ?lvaro Arbeloa
3 - Pepe
4 - Sergio Ramos
5 - Fernando Gago
6 - Mahamadou Diarra
7 - Raúl González
8 - Kaká
9 - Cristiano Ronaldo
10 - Lass
11 - Karim Benzema
12 - Marcelo
13 - Jerzy Dudek
14 - José María Gutiérrez ‘Guti’
15 - Royston Drenthe
16 - nepřiřazeno
17 - Ruud van Nistelrooy
18 - Raúl Albiol
19 - Ezequiel Garay
20 - Gonzalo Higuaín
21 - Cristoph Metzelder
22 - Xabi Alonso
23 - Rafael van der Vaart
24 - Esteban Granero
25 - Antonio Adán (v týmu pro Ligu mistrů)


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (38 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!