Odchod Torrese? Polední změna v týmu!

Čas 01. 09. 2009, 10:26 | Autor Hed | Zdrojdefensacentral.com
Galacticos II.
Galacticos II.

A je to tady. Přestupní termín nám skončil a je čas zrekapitulovat si, jak si na přestupním trhu počínal Real Madrid.

Celkem jedenáct hráčů opustilo Real Madrid v přestupním termínu. To je výsledek nového vedení Realu Madrid za poslední tři měsíce. Včera v posledních hodinách opustil klub odchovanec Miguel Torres a stal se tak posledním hráčem, který odešel z Realu Madrid v létě roku 2009. V madridském týmu Getafe podepsal pětiletou smlouvu.

Mnoho fanoušků Merengues včera doufalo, že Florentino Pérez na poslední chvíli přivede ještě Francka Ribéryho, ale fanoušci si musí počkat, jelikož tento Francouz zůstává i nadále hráčem Bayernu Mnichov. Tím pádem zůstal i Rafael van der Vaart, který měl být součástí transferu Ribéryho do Realu Madrid.


Přesně na přelomu 31. srpna a 1. záři se tak definitivně uzavřel přestupní termín a Real Madrid tak má uzavřený tým. Na soupisce Los Blancos momentálně figuruje 24 hráčů, ovšem třetí brankář Adán stále zůstává součástí Castilly.


Ale jak známo tak Real Madrid nejen prodával, ale především trhal rekordy v nakupování. Do nových hráčů vedení investovalo celkem 260 milionů eur. Do Manchesteru United putovalo 96 milionů eur za Cristiana Ronaldo, který se tak stal nejdražším hráčem v historii fotbalu. 65 milionů eur zaplatilo vedení za Brazilce Kaká, 30 milionů následně za Karima Benzemu a stejnou částku stál i Xabi Alonso, který do Madridu přišel z Liverpoolu.


Sportovní ředitel Jorge Valdano a prezident Florentino Pérez se tak stali hlavními hráči na přestupním poli. 260 milionů eur je historický rekord v dějinách klubu a jen málo kdo ho ještě překoná. Ale vše bylo děláno za jasným cílem a to sesadit Barcelonu z pozice krále Španělska, ale i Evropy.


Před začátkem přestupního termínu bylo tak trochu jasné, kdo opustí Real Madrid a kdo zůstane. Mezi těmito hráči byl i Rafael van der Vaart, ovšem temu se na rozdíl od ostatních podařilo udržet se v týmu Florentina Péreze, ovšem zdaleka se mu to nepodařilo u Manuela Pellegriniho, který ho v přípravě povolal jen k jednomu přátelskému zápasu. Rozhodně to zde nebude mít jednoduché, to se již ukázalo v minulé sezoně a podle mého názoru to bude i nové sezoně.


Mahamadou Diarra a Ruud van Nistelrooy jsou milým překvapením aktuální soupisky Merengues. Oba hráči si prošly vážným zraněním a dlouho se spekulovalo o jejich odchodech do jiným týmů, ale oba hráči zůstali. Vedení zřemě vzalo v úvahu co tito dva hráči v posledních dvou sezonách pro tým udělali a rozhodlo se je neprodávat.


Tak se však nestalo u jedenácti hráčů, kteří museli ať už dobrovolně nebo nedobrovolně opustit Real Madrid. Codina, Cannavaro, Faubert, Michel Salgado, Saviola, Javi García, Huntelaar, Sneijder, Heinze, Robben a Miguel Torres ti všichni v posledních třech měsících změnili dres. Real Madrid potřeboval nějak kompenzovat příchody drahých hvězd a tak se rozhodlo prodávat ve velkém. Vzpomenu jen několik zajímavých odchodů.


Tak třeba Michél Salgado. Pro tým by se roztrhal a nechal na hřišti i duši, ale v týmu pro něj nebylo místo a tak se vedení rozhodlo rozvázat s tímto hráčem smlouvu. Následná tisková konference Michéla Salgada byla velmi emotivní. Dalším hráčem je Huntelaar, který přišel do týmu v zimě, jako velká hvězda, ale neprosadil se a tak putoval do AC Milán.


A na závěr hodně diskutované téma. Robben a Sneijder. O odchodu těchto dvou hráčů se spekulovalo celé léto a bylo jen otázkou času kdy vedení kývne na nějakou nabídku. Ale především odchod Robbena naštval několik fanoušků, ale nejen u nás, ale především ve Španělsku. Prodat nejlepšího hráče poslední sezony a nemít zajištěnou náhradu je podle mnohých fanoušků hloupost. Doufejme tedy, že ať už jsou přestupy všelijaké, tak na konci sezony budeme moci říct, že projekt Florentina Péreze neměl chybu.


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (20 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!