Xabi Alonso: Jsem šťastný v Realu Madrid

Čas 22. 08. 2009, 14:34 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
Xabi Alonso
Xabi Alonso

Xabi Alonso v rozhovoru pro AS hovořil o jeho pozici v týmu a jeho nových spoluhráčích.

Real Madrid Vás chtěl koupit již před pěti lety. Bez ohledu na zkušenosti z Liverpoolu, přemýšlel jste někdy, že by jste hrál za Real Madrid?
"Hodně krát jsem myslel na Real Madrid. Byl jsem blízko přestupu do Realu Madrid, ale v Livepoolu jsem zažil skvělých pět let. Vždy budu vděčný Livepoolu. Jejich historie a filozofie jse mne dotkla a ja doufám, že něco podobného zažiji i zde v Madridu."

Jaká je Váš názor na Real Madrid?
"Máme obrovský potenciál. Jsme dobrá parta a všichni víme co po nás trenér požaduje. Nicméně existuje spoustu věci, které musíme zlepšit. Musíme jít krok za krokem. Musíme začít ligu co nejlepším výsledkem."

Všichni byli překvapeni, že jste hrál po boku Gutiho v USA...
"Můžeme hrát společně. Je to fantastický fotbalista, který má přehled o hře. Nevilučuji možnost, že budeme v budoucnu hrát spolu."

Vaše porozumění s Granerem a Kaká se zdá být dokonalé.
"Mají pro ostatní velké pochopení, jsou skvělí hráči. Hrají na obrovském prostoru a snaží se spoluhráčům hru usnadnit. Mohu projít celé hřiště a rozhodnout zápas. Májí spoustu kvalit."

Mnoho lidí si myslí, že jste přišel, aby jste uklidnil obranou hru týmu?
"Každý hráč má přivést pořádek. Nemůžete však hrát sám na sebe. Středový záložník je velmi důležitá pozice, protože máte blízko všem hráčům. Musíte spolupracovat s obranou i útokem. Musíte dobře číst hru a být všude kde je míč."

Více co od Vás požaduje Pellegrini?
"On mi říká, že musím nabídnout řešení pro ostatní hráče. Přesunout míč z obrany do útoku a především neustále komunikovat s ostatními hráči."

Co si myslíte, když se podíváte před sebe a tam je Raúl, Kaká, Benzema, Ronaldo...?
"Je jednodušší hrát vedle těchto hráčů. Hrát s takovými hráči s takovou kvalitou je mnohem jednodušší. Ale zároveň jsem nikdy nehrál s takovým počtem talentovaných hráčů. Musíme hrát jako tým."

Vaše prezentace bude v pondělí, před Vaším prvním utkáním na Bernabéu.
"Těším se na zápas na Santiago Bernabéu. Přechod z Anfield Road na Bernabéu není špatný. Jsou to dva fotbalové stadiony s bohatou historií. Líbí se mi hrát na takových stadionech."

Vypadáte šťastný...
"Jsem šťastný. Obdržel jsem vřelé přivítání a vidím, že mě mají fanoušci rádi."


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (14 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!