Kaká: Králem Evropy je Barcelona

Čas 19. 08. 2009, 12:14 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
Kaká na tiskovce
Kaká na tiskovce

Kaká se před zápasem s Borussií Dortmund vyjádřil o současné situaci v týmu. nezapomněl ani na Ronalda a mnoho dalších věcí.

Na Německo máte dobré vzpomínky. Jaké máte vzpomínky na Dortmund?
"Mám dobré vzpomínky na tento stadion. Na MS 2006 jsme zde hráli zápas s Ghanou a vyhráli 3:0. Mám krásné vzpomínky na Dortmund."

Co víte o brazilských hráčích působících v Dortmundu?
"Vím, že jsou zde dva. Dede je zkušený a má velkou podporu fanoušků. je to srdcař Borussie. Tinga je druhým Brazilcem v týmu Borussie. Hodně krát jsem s ním měl příležitost být a je to skvělí hráč."

Real Madrid je velkým týmem pro naše výročí. Jaký darek nám chystáte?
"Bude to přátelské utkání a Borussie oslaví své sté výročí. Bude to svátek pro média a fanoušky, ale my jsme stále v přípravě. Liga začíná, až za pár dní a nyní je příprava. Pro nás je to velmi důležité utkání a chceme se ukázat v dobrém světle."

Borussia má za sebou dvě ligová kola. Je to dobrá zkouška pro Vás?
"Myslím si, že je to důležitý zápas pro oba týmy. Pokud jde o formu bude na tom líp domácí tým, jelikož my jsme v přípravě a domácí mají za sebou již start do ligy. Ale pro nás je to důležité utkání, jelikož musíme vylepšit ještě několik detailů. Tým se stále sehrává a ještě všechno není 100%. Je dobré mít kvalitního soupeře v přípravě, jelikož nás čekají těžká utkání v lize a Lize mistrů."Co si myslíte o svých prvních dnech pod Manuelem Pellegrinim? Víte něco o Lucasu Borriovy?
"Lucas je velmi kvalitní střelec. Jedná se o velmi důležitého muže v týmu Dortmundu. Několik dní jsem s ním mohl trávit na tréninku a je to hráč, který je velmi dobrý. Pozice hlavního trenéra v Realu Madrid je obtížná pozice. Musíse naučit naslouchat hráčům a splňovat požadavky vedení klubu."

Co si myslíte o spolupráci s Ronaldem. Jak vidíte Vy váš vztah?
"První dny byli skvělé, protože nemáme jazykovou bariéru. Navíc jsem se setkali v minulosti. Naše porozumění roste pomalu. Je jasné, že každý hráč je odlišný, ale všichni máme jeden cíl: vítězství Realu Madrid. Ale nejen s Ronaldem, ale se všemi spoluhráči jsme dobří přátelé."

Ve Španělsku se objevili obavy, že v týmu není jasný lídr?
Nyní jsme v přípravě a sehráli jsme mnoho přátelských zápasů. Není důvod mít obavy. Důležité je, že jsme se spojili v jeden tým. Nyní již chceme bavit fanoušky a stále zlepšovat kvalitu naší hry. Během několika dní jsme dokázali zvdnout úroveň naší hry a to je dobrou známkou. Samozřejmě je důležité vyhrávat každý zápas, ale nyní se musíme zaměřit na to co po nás chce náš trenér. Brzy tyto obavy zmizí."

Očekávali jste takové přijetí na letišti?
"Je neuvěřitelné, že Real Madrid má tolik fanoušků po celém světě. V Torontu a Washingtonu to bylo stejné. Ať už na stadionu nebo v hotelu. Každá chvilka strávená s fanoušky je speciální."

Po finanční stránce lze Real Madrid považovat za neporazitelný tým?
"Není to pravda, současným králem Evropy je Barcelona. Budujeme tým, který má být konkurence schopný. Je to velká motivace pro všechny hráče v týmu. Víme, že kvalitní soupeř v Lize mistrů přijde již v základní skupině a to není daleko."

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!